Zresetuj hasło

Zalety i wady wynajmu kwater pracowniczych

Pracownicy, którzy poszukują komfortowych noclegów na czas pobytu w delegacji, często wybierają hotel robotniczy. Tego rodzaju obiekty oferują niezbędny standard, gwarantując wygodę oraz wypoczynek na odpowiednim poziomie. Atutem wynajmu kwatery pracowniczej jest również niewygórowana cena za pobyt, co szczególnie przy dłuższym pobycie okazuje się bardzo istotne. Jakie podstawowe zalety i wady ma hotel dla pracowników sezonowych i czy warto w nim zamieszkać?

Hotel robotniczy – zalety

Istnieje wiele powodów, dla których pokoje dla pracowników, określane potocznie hotelami robotniczymi lub kwaterami pracowniczymi, nie odeszły do lamusa wraz z końcem PRL-u. Tego typu obiekty noclegowe oferują szereg zalet pracownikom decydującym się na taką formę zakwaterowania. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Tani nocleg dla pracownika

Niewygórowana cena to zdecydowanie najważniejszy atut hoteli pracowniczych, odróżniający je od droższych hosteli i pensjonatów, nie wspominając o hotelach kilkugwiazdkowych. W hotelu robotniczym można znaleźć nocleg dla pracowników za 20-30 zł. Dla porównania nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu to dziś wydatek minimum 100 zł.

Wysoki standard hosteli dla pracowników

Współczesne pokoje do wynajęcia dla pracowników oferują szeroką gamę udogodnień, takich jak nowoczesne meble, telewizja, Internet, czy pomieszczenie do przygotowywania posiłków. Standard być może nie jest tak wysoki, jak w luksusowych apartamentach, jednak w kwaterach pracowniczych nie brakuje niczego, co jest niezbędne do odpoczynku w komfortowych warunkach.

Lokalizacja, która sprzyja wypoczynkowi

Pracownicy po ciężkim dniu powinni móc godnie się zrelaksować, co umożliwiają odpowiednio zlokalizowane hotele pracownicze. Z jednej strony, powinny one znajdować się w zacisznej, umożliwiającej relaks okolicy, z drugiej – zapewniać łatwy dostęp do sklepów, punktów usługowych oraz charakteryzować się łatwym dojazdem do miejsca pracy i centrum miasta.

Wady wynajmu kwater pracowniczych

Zalet, którymi charakteryzuje się dobry hotel pracowniczy, z pewnością jest znacznie więcej. A czy takie miejsca mają również jakieś wady? Pewnym ograniczeniem może okazać się brak prywatności – hotel dla pracowników sezonowych zwykle oferuje pokoje kilkuosobowe. W takich warunkach trudno o pełną intymność, co dla niektórych mieszkańców może okazać się niekomfortowe. Warto zauważyć, że największą popularnością cieszą się tanie pokoje dla pracowników, dlatego wysoka cena za nocleg – zwłaszcza przy długim pobycie – również nie będzie mile widziana.

Hotel robotniczy – czy warto wynajmować?

Jeśli interesują nas niedrogie i komfortowo wyposażone pokoje pracownicze, trudno o lepsze rozwiązanie niż hostel dla pracowników. Miejsca tego typu oferują nie tylko tani nocleg, ale również odpowiednie warunki do wypoczynku oraz rozrywki. Wszystko to sprawia, że zainteresowanie wynajmem kwater pracowniczych nie tylko nie spada, ale – w obliczu dynamicznego rozwoju wielu branż – regularnie rośnie.

Partnerzy