Zresetuj hasło

Wielkanoc w górach – top 8 propozycji na święta!

Osoby szukające pomysłu na rodzinny wyjazd na święta wielkanocne mogą wybrać się w góry. Zalety z kilkudniowego wypoczynku w jednym z górskich kurortów lub małej klimatycznej wiosce okazują się wprost nieocenione. Świeże powietrze, malownicze krajobrazy, góralski folklor i wyśmienite jedzenie oraz mnóstwo wolnego czasu dla rodziny. Poniżej przedstawiamy 8 propozycji na niezapomniane święta Wielkanocy.

1. Zakopane

W tym mieście z pewnością nie zabraknie atrakcji! Już w kwietniu rozpoczynają się przygotowania do sezonu turystycznego, który rozpocznie się od maja. Dlatego osoby, które chcą uniknąć tłumów na Krupówkach, mogą spędzić Wielkanoc w górach jeszcze zanim na dobre zaczną zjeżdżać się turyści. Niesamowity klimat Zakopanego w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego sprawi, że wypoczynek będzie nie tylko udany, ale i przyniesie mnóstwo pozytywnych wrażeń oraz ciekawych doświadczeń.

2. Karpacz

Ta malownicza miejscowość turystyczna położona u podnóża góry Śnieżki ma niezwykły klimat. Tu z łatwością wypoczniesz z daleka od wielkomiejskiego tłoku i poczujesz wiosenny klimat. Niesamowite widoki na góry Karkonosze, ponadto malownicze szlaki, Kurcze Skały, Dziki Wodospad to tylko niektóre z atrakcji! Natomiast jeśli chodzi o Wielkanoc w hotelu, to właśnie w Karpaczu znajdziesz obiekty oferujące smaczne świąteczne dania i pokoje z niesamowitymi widokami na góry.

3. Białka Tatrzańska

Spokojna, turystyczna miejscowość góralska słynie nie tylko z nowoczesnej infrastruktury do uprawiania sportów narciarskich zimą, lecz również z malowniczych i klimatycznych zakątków. Piękna okolica, niesamowite krajobrazy przy rzece Białce, zabytkowy, drewniany kościół z XVIII wieku nowoczesne obiekty noclegowe to tylko niektóre z walorów tego urokliwego miejsca. Idealna miejscowość dla osób szukających ciszy i zwolnienia tempa, w szczególności w święta Wielkanocne.

4. Szklarska Poręba

Turystyczna miejscowość tętniąca życiem przez cały rok. Miasto oraz okolica mają niezwykły klimat. W Szklarskiej Porębie znajduje się mnóstwo kwater agroturystycznych oraz licznych domków oferujących noclegi również w okresie świątecznym. Tu oprócz nowoczesnej infrastruktury noclegowej czeka wiele pięknych miejsc wartych zobaczenia, a wśród nich między innymi szlaki górskie, Wąwóz Kamieńczyka, wejście do sztolni dawnej kopalni pirytu, liczne zabytki w mieście, a także znajdujące się w pobliżu wodospady.

5. Ustroń

Miejscowość nie tylko uzdrowiskowa, lecz także mająca wiele do zaoferowania, jest położona na północnych stokach Beskidów Śląskich. Znajdują się tu liczne trasy i szlaki rowerowe, piesze, Leśny Park Niespodzianek, Muzeum Ustrońskie, a także Muzeum Regionalne "Stara Zagroda" w Ustroniu.

6. Wisła

Szukając dobrego hotelu na Wielkanoc w górach z basenem, warto sprawdzić oferty obiektów noclegowych w Wiśle. Miasto położone w głębi Beskidu Śląskiego z niezwykłymi krajobrazami w okolicy! Tu nie tylko możesz pójść na długie spacery szlakami i ścieżkami turystycznymi, lecz także odwiedzić Muzeum Beskidzkie, zobaczyć dawne budownictwo na Szlaku Architektury Drewnianej, Zamek Prezydenta oraz ponad stuletni pałacyk myśliwski Habsburgów.

7. Bukowina Tatrzańska

Ta niezwykła wieś podhalańska zaprasza gościnnością i niesamowitym folklorem! Kto chce poczuć klimat świąt Wielkanocnych w górach, niech wybierze się do Bukowiny Tatrzańskiej. Tu gości zapraszają liczne pensjonaty i drewniane chaty agroturystyczne. Wiele z nich zachwyca stylem zakopiańskim. Malownicze łąki, pastwiska, pola i panorama Tatr sprawiają, że zabierzesz stąd wiele niesamowitych wspomnień. To idealne miejsce dla rodzin szukających góralskiego klimatu, świeżego powietrza i wypoczynku z daleka od betonowych miejskich płyt.

8. Ustrzyki dolne

To idealnie miejsce dla osób chcących spędzić Wielkanoc w hotelu z basenem w pobliżu malowniczych gór. Bieszczady słyną z potoków, pięknych polan, łąk, wąwozów, jaskiń, niezwykłych nacieków naskalnych i niesamowitej flory. Tu wczesną wiosną można swobodnie bez tłumów turystów zwiedzić wiele niesamowitych miejsc, pospacerować szlakami, a przede wszystkim wypocząć.

Partnerzy