Zresetuj hasło

Wakacje z psem – gdzie najlepiej pojechać nad morze z psem?

Co roku przed sezonem wakacyjnym właściciele psów mają dylemat: zorganizować zwierzakowi opiekę czy wziąć go ze sobą. Na szczęście coraz więcej obiektów turystycznych wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Dzięki temu przybywa miejsc, w których można wypoczywać ze swoim pupilem. Wiele takich punktów znajduje się nad polskim morzem, a poza noclegiem oferuje gościom dostęp do prywatnej plaży. Gdzie można przyjechać nad morze z psem? Dzisiaj zwierzoluby mają całkiem spory wybór.

Wakacje z psem nad morzem – gdzie pojechać?

Jeśli zdecydujesz się zabrać czworonoga na wakacje, na początek musisz sprawdzić, które pensjonaty, hotele czy campingi pozwalają na przebywanie w nich zwierzakom. Nie wszystkie się na to zgadzają, oprócz tego niektóre mogą mieć własne regulaminy. Przykładowo, nie wyrażają zgody na przyjazd z psem rasy znajdującej się w wykazie ras agresywnych typu rottweiler czy tosa inu.

Kiedy już sprawdziłeś, gdzie można spędzić wczasy z psem nad morzem, pozostaje znalezienie informacji, które plaże w miejscowości są przyjazne czworonogom. Innymi słowy, gdzie będziesz mógł swobodnie z nim spacerować bez obaw, że komuś będzie to przeszkadzać. Mimo iż nie ma oficjalnego zakazu pobytu zwierząt na plaży, poszczególne samorządy wprowadzają własne przepisy. Warto mieć to na uwadze. Koniecznie należy pamiętać o obowiązku sprzątania po swoim zwierzaku – czy to na plaży, czy w każdym innym miejscu publicznym. Opiekun psa, który nie usunie nieczystości, naraża się na mandat w wysokości do 500 złotych.

Domki nad morzem z psem – Trójmiasto

Niesłabnącym zainteresowaniem turystów (nie tylko posiadaczy czworonogów) cieszą się trójmiejskie kurorty. Jeśli chcesz zatrzymać się w którymś z nich i zarezerwować domek nad morzem z psem, sprawdź, gdzie można z nim chodzić. W Gdyni psia plaża znajduje się między zejściami na plażę nr 18 oraz 19. To wybieg dla psów Gdynia Kolibki Orłowo, mieszczący się kilometr od strzeżonego kąpieliska, ok. 100 metrów przy Kolibkach. Drugie miejsce, w którym psiaki mogą się wybiegać, to psia plaża w Babich Dołach – zejście nr 4.

Sopockie plaże przyjazne dla czworonogów łatwo poznać, ponieważ przy wejściach stoją duże tablice. W sezonie (od 1 maja do 30 września) psiaki mogą spacerować po specjalnie wyznaczonych odcinkach pomiędzy wejściami nr 1 oraz 2, a także 43 oraz 45. Muszą być jednak prowadzone na smyczy. Od 1 października do 30 kwietnia wolno im przebywać na całym odcinku plaży.

Jeśli spędzasz wczasy z psem nad morzem w Gdańsku, wystarczy, że sprawdzisz, gdzie leżą oficjalne kąpieliska – na nich nie wolno wyprowadzać psiaków. Odpowiednia lista informuje, które to odcinki. Takie same zasady obowiązują na terenie gminy Władysławowo oraz gminy Dziwnów.

Komfortowe noclegi nad morzem z psem

Dużo łatwiej znaleźć ustronne miejsce, w którym spędzisz wymarzone wakacje z psem nad morzem. Nie znaczy to jednak, że w popularnych nadmorskich kurortach opiekunowie czworonogów nie mają czego szukać. Wręcz przeciwnie. Przykładowo, w Międzyzdrojach odcinek wyznaczony na psią plażę ulokowano między wejściami M oraz L. Świnoujście zaprasza zwierzolubów na zejście przy końcu ul. Uzdrowiskowej, z kolei Łeba – do wejścia B.

Turyści wypoczywający w Kołobrzegu mają dla siebie (oraz swoich piesków) dwa odcinki. Jeden rozciąga się od ostatniego zejścia na plażę na wysokości ul. Plażowej do granicy z Grzybowem. Druga strefa przyjazna dla zwierząt leży przy ostatnim zejściu na plażę, na Osiedlu Podczele. Ciągnie się do granicy z Gminą Ustronie Morskie.

Wyjątkowo dużo miejsc czeka na tych, którzy zarezerwowali noclegi nad morzem z psem w gminie Rewal. W samym Rewalu jest ich kilka: zejście nr 19 i 20 (ul. Klifowa) oraz zejście nr 26 (ul. Szczecińska). Chętni na plażowanie z psiakiem mają do dyspozycji również tereny w Trzęsaczu (zejście nr 27 oraz 28), Pobierowie (zejście nr 32 oraz 43) czy Pogorzelicy (zejście nr 1 oraz 2).

To nie wszystkie punkty przeznaczone dla piesków. Specjalny teren przygotowano dla nich także w Juracie (wejście nr 55), Kuźnicy (wejście nr 29) czy Dębkach (wejście nr 18). Z pewnością plaż dla czworonogów będzie przybywać, dzięki czemu miłośnicy zwierząt będą mogli zabierać je ze sobą na każdy wakacyjny wyjazd.

Partnerzy