Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

TOP 5 spokojnych miejscowości nad morzem – tanie wczasy na odludziu

Przed wyjazdem często rozważamy, jaki nocleg wybrać – domki, apartamenty a może pokoje gościnne? Ale jeszcze większym wyzwaniem w okresie wakacji jest znalezienie cichego i spokojnego miejsca, z dala od ludzi.

Przyjrzeliśmy się nadmorskim miejscowościom w województwie pomorskim i stworzyliśmy listę polecanych miejsc na wakacyjny urlop.

Spokojne miejsca nad polskim morzem

Chałupy

To stara wioska rybacka z długą piaszczystą plażą. Choć położona niedaleko Władysławowa, to jednak oddalając się od centrum miejscowości, drogą przez las możemy znaleźć plażę na wyłączność. Miejscowość dość często odwiedza jest przez fanów sportów wodnych.

Wyspa Sobieszewska

To dużo mniej odwiedzana przez turystów dzielnica Gdańska. Na wyspie powstały dwa rezerwaty przyrody, przez które przechodzą szlaki przyrodnicze. Można tu zobaczyć nawet foki i kolonie ptaków wędrownych. Jest dużo miejsc rekreacyjnych, kilka barów i kawiarni. Jest tu również pieszy Szlak Turystyczny „Wyspy Sobieszewskiej” oraz szlak rowerowy mierzący 24 kilometry.

Osetnik

Mała kolonia oddalona od brzegu morza 1,5 kilometra. Za to można znaleźć tam bezwzględny spokój i ciszę. W pobliżu miejscowości znajduje się Latarnia Morska Stilo oraz Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Jeden sklep, dwie smażalnie ryb. Piękna szeroka plaża z drobnym piaskiem, cisza i spokój.

Piaski (Nowa Karczma)

To stara wioska rybacka położona na Mierzei Wiślanej. Choć oddalona od Krynicy Morskiej 12 km, nadal zapuszcza się tu niewielu turystów. W odległości 4 km od miejscowości znajduje się granica z Rosją. Ciekawostką jest, że Piaski na przestrzeni wieków zmieniały swoje położenie, a to za sprawą wydm i ruchomych piasków zasypujących zabudowania we wsi.

Mechelinki

Ta nadmorska spokojna wieś położona jest w pobliżu Trójmiasta. Szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym norweskie klimaty. Wzdłuż plaży ciągnie się tu bowiem przystań rybacka z kolorowymi kutrami i niewielkimi domkami. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody „Mechelińskie Łąki”.

Jeżeli marzy Ci się cisza i spokój na bałtyckiej plaży to już wiesz, że są miejsca, w których to pragnienie możesz zrealizować. Nawet w sezonie wakacyjnym możesz znaleźć kameralne miejscowości, w których odpoczniesz.

Partnerzy