Zresetuj hasło

Stwórz instrukcję dla gościa

By nocleg nie był straszny, czyli wskazówki dla twojego gościa

Portal noclegowy Śpijtanio.eu podpowiada, jak stworzyć instrukcję na start

Jesteś właścicielem apartamentu na wynajem? Zapewne doskonale znasz w nim każdy kąt. Pamiętaj jednak o tym, że twój gość, potrzebuje trochę czasu, by się w nim odnaleźć. Możesz mu w tym pomóc, tworząc dla niego instrukcję na start.

Wyobraź sobie gościa, który pierwszy raz przekracza próg twojego apartamentu. Robiąc rezerwację przez portal noclegowy zapoznał się z opisem miejsca oraz zobaczył kilka zdjęć. Jednak będąc na miejscu, w jego głowie rodzą się pytania. Gdzie jest hasło do wi-fi? Gdzie jest najbliższa apteka i sklep całodobowy? Gdzie są rolki papieru toaletowego? Jak zrobić sobie kawę w tym ekspresie?
Wraz z pojawianiem się tych wątpliwości, możesz mieć pewność, że twój telefon długo nie przestanie dzwonić. A twój gość będzie zasypywał cię pytaniami o każdej porze dnia.

Instrukcja dla gościa wynajmującego nocleg

Rozwiązaniem, które pomoże uniknąć takich sytuacji jest stworzenie instrukcji. Dokument stwórz najlepiej w komputerze, tak żeby łatwo można było go odczytać i żeby był estetyczny. Staraj się zmieścić na jednej stronie, maksymalnie dwóch. Na początku spisz pytania najczęściej zadawane przez twoich gości i odpowiedz na nie krótko.
Na co warto zwrócić uwagę? Jeżeli dopiero zaczynasz wynajmować mieszkania za pośrednictwem portali noclegowych zwróć uwagę na te rzeczy i wypisz je na kartce.

Wskazówki dla twojego gościa

Hasło do furtki i klatki
Numer miejsca parkingowego
Sieć wi-fi i hasło (Postaraj się, żeby hasło było krótkie. Unikniesz wówczas wielokrotnych telefonów od klientów z twierdzeniem, że wpisałem hasło, ale internet nie działa.)
W jakich godzinach obowiązuje cisza nocna?
Jak obsługiwać zmywarkę do naczyń?
Jak zrobić kawę używając ekspresu?
Gdzie można wyrzucać śmieci?
Jak działa pralka? (Tu możesz zrobić oddzielną kartkę i przykleić ją w okolicy pralki.)
Gdzie znajduje się najbliższa apteka i szpital?
Gdzie znajduje się sklep i polecane restauracje?

Kartkę w formacie A4 najlepiej zalaminuj, tak żeby służyła wielokrotnie i zostaw w widocznym miejscu. Dodatkowo możesz do breloka z kluczami dopiąć zawieszkę z pinem do furtki i klatki. Przy ekspresie do kawy zostaw krótką instrukcję obsługi.

Dzięki takim informacjom, jest szansa, że twój gość szybciej odnajdzie się w nowym miejscu. Wpłynie to oczywiście na jego pozytywne doświadczenia. A ty nie będziesz musiał odpowiadać o godzinie 22 na pytanie o to, gdzie jest papier toaletowy. Powodzenia!

A już niebawem na naszym portalu noclegowym Śpijtanio.eu znajdziesz więcej ciekawych porad.

Partnerzy