Zresetuj hasło

Prowadzenie działalności w dobie koronawirusa

Wiadomość o kwarantannie społeczeństwa a nawet o zamknięciu obiektów noclegowych jest bardzo dużym wyzwaniem dla właściciela prowadzącego najem krótkotrwały. To czas pewnej niepewności i strat również finansowych. Dobrze jednak w tej sytuacji nie ulegać panice i zastanowić się, co możemy zrobić, na co mamy wpływ.

Pojawienie się zagrożenia epidemiologicznego wirusem COVID-19 zmieniło obraz turystyki. Właściciele hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych i restauracji zmagają się z konsekwencjami ograniczenia funkcjonowania ich działalności. Warto jednak zastanowić się, na co w obecnej sytuacji mamy wpływ i co możemy zrobić, by przez okres kwarantanny nie siedzieć z założonymi rękami.

Zamknięty obiekt noclegowy – co robić?

Zacinający się zamek w drzwiach, brak oświetlenia między piętrami, zabrudzone ściany – jeżeli tylko mamy taką możliwość warto przeprowadzić drobne naprawy w pokojach, malowanie, a nawet niewielki remont. Dobrze też zrobić generalne porządki, by w momencie, gdy będziemy już spodziewać się gości być przygotowanym na ich przybycie.

Jeżeli mamy dostęp do środków do dezynfekcji, to tym bardziej dobry czas, by zająć się również takimi pracami.

Reklama obiektu noclegowego w dobie koronawirusa

Choć puste pokoje i korytarze dla wielu właścicieli obiektów mogą wydawać się przerażające, to jednak postarajmy się podejść do tego na chłodno. Odświeżone i wysprzątane pokoje można na nowo sfotografować. Na portalach noclegowych zaktualizować zdjęcia, przejrzeć opisy, uzupełnić o nowe informacje.
W wolnej chwili warto stworzyć instrukcję dla naszych gości (więcej o niej przeczytacie na blogu Śpijtanio.eu).

Nie warto również rezygnować z reklamy na portalach noclegowych. Taka wyjątkowa sytuacja nie powinna trwać miesiącami. Przed nami okres wakacji. A najlepszym sposobem, by w wakacje obiekt nie świecił pustkami jest oczywiście inwestycja w reklamę. Dodaj więc swój obiekt do portalu noclegowego Śpijtanio.eu.

Zastanów się, czy jesteś w stanie stworzyć ofertę elastyczną na wakacje. Taką, która ułatwi potencjalnym gościom zrobienie rezerwacji już dziś. Na czym miałaby polegać taka oferta? Na możliwości ewentualnej anulacji pobytu nawet w dniu przyjazdu przy założeniu, że gość wybierze np. pierwszy miesiąc wakacji.

Odpoczynek i nowa wiedza

Okres kwarantanny w dobie koronawirusa można również wykorzystać na odpoczynek oraz edukację bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziecie dużo wartościowych artykułów i kursów na temat prowadzenia obiektu, bezpieczeństwa gości, skutecznej reklamy i marketingu. Kilka interesujących artykułów znajdziecie również na naszym blogu Śpijtanio.eu. Zapraszamy do czytania.

Partnerzy