Zresetuj hasło

Poradnik plażowicza. Co ze sobą zabrać i na co zwrócić

Wydawać by się mogło, że każdy doskonale wie, jak spakować torbę, gdy planuje się pobyt z rodziną na plaży. Jednak bardzo często oczekiwania zderzają się z rzeczywistością, i żałujemy, że nie spakowaliśmy ze sobą wielu rzeczy. Co zabrać na plażę?

Co wziąć na plażę – jak spakować się na wyjazd?

Gdy pakujemy torbę na urlop, zwykle okazuje się, że wzięliśmy ze sobą wiele niepotrzebnych rzeczy, z kolei nie zabraliśmy tych, które faktycznie mogą się okazać użyteczne. Przykładowo, nie warto zabierać ze sobą, szczególnie gdy planuje się lot samolotem, zabawek do piasku czy dmuchanych kół dla dzieci. To zabawki, które są dostępne w wielu kurortach za niewielkie pieniądze, i które po zakończeniu urlopu można oddać innym dzieciom na plaży. Nie ma potrzeby wozić ze sobą olejku do opalania – najlepiej kupić go na miejscu i od razu zużyć, bo zanim będzie kolejna taka okazja, stanie się nieświeży. Należy jednak pamiętać o tym, aby krem lub olejek miały odpowiednio wysoki filtr – dla dzieci musi to być SPF 50!

Co wziąć na plażę z dzieckiem, aby było komfortowo?

Poparzenia słoneczne u dziecka to koszmar rodzica, któremu lepiej zapobiegać, nie tylko pakując do torby krem do opalania. Przyda się również kapelusz z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne ze szkłami z filtrem przeciwsłonecznym. Na wszelki wypadek zabierz jednak krem na oparzenia słoneczne oraz lniane, przewiewne koszulki i spodnie dla dzieci i dla dorosłych na naprawdę upalne dni. A co zabrać na kamienistą plażę? Może się przydać gruba mata zamiast kocyka do siedzenia, a także buty do chodzenia po wodzie – wbrew nazwie nie służą one do przemieszczania się po tafli wody, lecz do poruszania się po kamienistym brzegu i dnie morza. Chusteczki nawilżane i pieluchy do pływania to absolutna konieczność, gdy jesteś na plaży z dzieckiem – przydadzą się bardziej niż sądzisz! Oprócz ręczników do wycierania czy ubranek na zmianę dobrze jest też mieć przy sobie niewielką poduszkę i parasol lub mały namiot – stworzy to odpowiednie warunki do drzemki dla dziecka, dzięki czemu nie musisz na ten czas wracać do swojego hotelu i możesz wciąż korzystać z błogiego relaksu na pięknej plaży!

A co zabrać na plażę, aby się nie nudzić?

Obowiązkowo na plaży warto mieć coś, co pozwoli Ci zająć czas – bezprzewodowe słuchawki, dobrą książkę, paletki do badmintona czy piłkę do siatkówki. Dzięki temu naprawdę miło spędzisz czas w gorący dzień, a przy okazji zażyjesz tak potrzebnej dla ciała i ducha rozrywki! Pamiętaj tylko o tym, aby nie przeszkadzać innym plażowiczom – wybierz słuchawki zamiast głośników bezprzewodowych, a jeśli masz ochotę zabrać na plażę swojego psa, to przestrzegaj regulaminu kąpieliska i wypuszczaj go dopiero na plaży dla psów. Parawany nad morzem ochronią Cię przed uporczywym wiatrem, ale wygradzanie nimi połowy plaży z własnym dojściem do morza to brak szacunku dla innych turystów – niech Twój parawan nie zawadza nikomu i nie stanie się powodem do prześmiewczych żartów w internecie!

Partnerzy