Zresetuj hasło

Piękna Warszawa

Zwiedzanie Warszawy warto zaplanować tak, aby udało się zobaczyć przynajmniej najważniejsze atrakcje turystyczne Warszawy. Ile czasu trzeba na to poświęcić? Proponujemy przynajmniej jeden weekend, ale jeśli masz możliwość i chcesz naprawdę pozwiedzać, wybierz minimum 3-dniową wycieczkę po Warszawie z dobrym noclegiem!

Największe atrakcje turystyczne Warszawa – poznaj je

Stolica Polski jest miastem gwarnym, kolorowym, ale przede wszystkim o bardzo bogatej historii. Nic więc dziwnego, że główne atrakcje turystyczne w Warszawie obejmują muzea. Warto przespacerować się Śródmieściem, podziwiając miasto, które zostało niemal całkowicie odbudowane po wojnie. Szacuje się, że II wojna światowa zabrała stolicy niemal 70% wszystkich zabudowań. Pięć lat trwało jej odbudowanie w kształcie, w którym istnieje ona do dzisiaj – i zdecydowanie warto to tempo docenić, niespiesznie podziwiając powojenne warszawskie kamienice, wąskie zaułki, pyszną architekturę urzędów, ale też obszary zajmowane przez błyszczące drapacze chmur, bo to przecież tam skupia się spora część codziennego życia wielu mieszkańców stolicy. Nie każdy musi interesować się akurat sztuką, która przeważa w warszawskich muzeach. Czasem zwyczajne życie obserwowane okiem turysty jest dużo bardziej interesujące! Co można zobaczyć w Warszawie?

Warszawa co warto zwiedzić?

Przechadzając się po Starym Mieście z pewnością z daleka dostrzeżesz pomnik Syrenki, a stąd już niedaleko do Zamku Królewskiego, do którego warto zajrzeć. W Muzeum Powstania Warszawskiego poczujesz, czym była wojna dla najstarszych mieszkańców stolicy, i jakie miała znaczenie nie tylko pod względem militarnym, ale również duchowym dla całego polskiego narodu. Jednym z obowiązkowych punktów na liście do odwiedzenia przez Ciebie w Warszawie, powinien być również Pałac Kultury i Nauki – z jego szczytu będziesz mógł w słoneczny dzień zobaczyć całą panoramę miasta, która robi ogromne wrażenie nawet na jego mieszkańcach. Nie tylko będąc z dziećmi warto również wybrać się do Centrum Nauki i Kultury Kopernik – to olbrzymi gmach, w którym poznasz wiele ciekawostek ze świata nauki, których być może dotąd nie wiedziałeś. Musisz jednak pamiętać, że wizytę w warszawskich muzeach należy zaplanować z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. To bardzo oblegane przez turystów z całego świata miejsca z biletowanym wstępem.

Co warto zobaczyć w Warszawie za darmo i jak to zorganizować?

Nie wszystkie atrakcje warszawskie są jednak płatne. Możesz poznać ducha miasta, gdy po prostu włożysz wygodne buty i przespacerujesz się ulicami miasta, od czasu do czasu wsiadając w metro lub autobus komunikacji miejskiej, by dotrzeć w kolejne piękne miejsce. Gdy będziesz miał ochotę na długi popołudniowy spacer, wstąp na Pragę – to dzielnica, która przetrwała II wojnę światową, dzięki czemu poczujesz tam prawdziwego ducha historii, zaklętego niemal w każdym starym budynku, który będziesz mijać. Na Pradze znajdziesz Centrum Praskie Koneser – wielki budynek po dawnej wytwórni wódek, w którym w dzisiejszych czasach 7 dni w tygodniu sporo się dzieje. To gmach pełen wystaw, galerii, imprez kulturalnych, ale również wspaniałych restauracji, kawiarni, oryginalnych sklepów i barów. Zawieszanie Warszawy na piechotę warto zacząć, dojeżdżając na Bulwary Wiślane. To fantastyczne, gwarne miejsce nad brzegiem Wisły, z którego można obserwować nie tylko wspaniałe widoki, ale również rozkoszować się imprezami plenerowymi w sezonie, czy korzystać z różnych form rekreacji. Odwiedzając to miasto, zrozumiesz, że największe atrakcje turystyczne w Warszawie wcale nie muszą kosztować majątku – jest wiele miejsc w tym mieście, które równie dobrze można zobaczyć z zewnątrz i zachwycić się ich architekturą!

Noclegi w Warszawie – dlaczego warto?

Zanim zaplanujesz, co warto zobaczyć w Warszawie i ustalisz plan działania, pamiętaj, aby oszacować czas poświęcony na każdą z atrakcji w sposób realny. Możesz to zrobić przy pomocy mapy – zaznaczając na niej punkt po punkcie kolejne etapy, które można pokonać pieszo lub komunikacją miejską, aby bez potrzeby nie jeździć z jednego końca miasta na drugi. Poruszanie się autem po zakorkowanej Warszawie to nie najlepszy pomysł ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić nie tylko na dojazdy, ale również szukanie miejsc parkingowych. Najlepiej skorzystać z dobrych noclegów w Warszawie w centrum lub w pobliżu, aby jak najszybciej dotrzeć w wybrane miejsce. Jeden dzień to trochę zbyt mało, aby zobaczyć wszystko, co jest naprawdę atrakcyjne w Warszawie w ciągu dnia, bez zbytniego pośpiechu. Dlatego wybierz tani nocleg w dobrej lokalizacji i bez pośpiechu eksploruj stolicę, skrupulatnie wykorzystując do tego cały swój czas, nie rezygnując przy tym z leniwych posiłków w restauracjach. Wiele osób, które przyjeżdżają do Warszawy tylko na jednodniowe zwiedzanie, narzeka na to, że nie udało im się zwiedzić wszystkiego, co było w planach, i na ciągły pośpiech. Bądź zatem przezorny – zarezerwuj nocleg na minimum jedną noc i wyśpij się porządnie – bo nazajutrz od rana znów będziesz miał co zwiedzać!

Partnerzy