Zresetuj hasło

Twoje wyniki wyszukiwania

Duchówka

,
Barczewo, , Noclegi na Mazurach

Kontakt do właściciela

Numer telefonu: 664

Opis

Przytulny wiejski domek. Do zakończenia II wojny światowej był własnością Warmiaków. Latem 1957 r. został kupiony przez naszych dziadków. Był w ich posiadaniu przez 60 lat. Obecnie we wsi nie ma śladów dawnej zamożności. Jest cicho i spokojnie. Po obu stronach drogi stoją w luźnej zabudowie domki tworzące malowniczy krajobraz w zgodzie z naturą i zasadami turystyki wyciszonej. Oferujemy wszelkie udogodnienia na łonie natury, w tym możliwość korzystania z ogrodzonej działki i mazurskiego klimatu.

Miejsce
Jedzbark (dawniej Jecpark, niem. Hirschberg) to wieś lokowana w 1364 r. przez biskupa Jana Stryprocka. Była uważana za bogatą i ludną, liczyła 600 osób i posiadała swój urząd. Począwszy od końca XVIII w. we wsi istniała szkoła, a od XIX w. – biblioteka. Jeszcze w początkach XIX w. we wsi istniał zamek biskupi otoczony wodą i zaliczany do najpiękniejszych na Warmii. Znajduje się tam także pomnik z dwumetrową rzeźbą Chrystusa, upamiętniający poległych na frontach I wojny światowej i piękna przydrożna kapliczka z XIX w. W 1945 r. przez miejscowość przechodził front, a wkraczający Rosjanie rozstrzelali wielu mieszkańców. Mogiły ofiar znajdują się na zabytkowym cmentarzu przy rozstaju dróg. Badania archeologiczne prowadzone w Jedzbarku dowodzą, że osadnictwo pruskie w jego okolicach należało do ostatnich śladów dawnych Prusów na tych ziemiach.

Dostęp dla gości
Oferujemy Państwu przytulny, romantyczny domek z kominkiem znajdujący się na ogrodzonej 13-arowej działce, z której można swobodnie korzystać. Jest tam również przygotowane miejsce na ognisko, meble ogrodowe i dużo przestrzeni na wspólny relaks i zabawę na świeżym powietrzu, gdzie cienia dają rosnące piękne drzewa. Na działce można bezpiecznie zaparkować samochód. Mniejsi przyjaciele człowieka również są mile widziani.

Inne ważne rzeczy
Działka, na której znajduje się domek jest ogrodzona. Na jej terenie oprócz bujanej ławeczki czy drewnianego stolika znajduje się specjalnie przygotowane i zabezpieczone miejsce na ognisko, przy którym można z powodzeniem nie tylko przygotować pieczyste, ale ogrzać się wieczorową porą czy wsłuchać w szum okolicznych drzew. Najpiękniejsze jest tam jednak niebo nocą. Tylu gwiazd nie ma nigdzie na świecie.

Zobacz więcej
Cennik
Cena za dzień: od 300 zł
Adres
Ulica, Miasto: Jedzbark 6, 11-010 Jedzbark,
Miasto:
Powierzchnia:
Kod pocztowy: 11-010
Kraj: Polska
Szczegóły obiektu
ID ogłoszenia: 37437
Odległość Od Centrum Miasta W Km: 0 km
Doba Hotelowa Od / Do: 16:00 - 12:00
Cechy
Dla gości ze zwierzętami
Akceptacja zwierząt
Dla zmotoryzowanych
Parking
Do dyspozycji gości
Grill
Kuchnia ogólnodostępna w pełni wyposażona
Sala kominkowa
Opcje wyżywienia
Obiad
Udogodnienia
Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Na mapie

od 300 zł za dzień / na osobę
×

Zapytaj o nocleg

Dodaj do ulubionych
Udostępnij

Kontakt do właściciela

Numer telefonu: 664

x
od 300 zł za dzień / na osobę