Zresetuj hasło

Noclegi w stylu slow, czyli pomysły na nietypowe miejsca noclegowe

Lockdown oraz konieczność zachowania dystansu społecznego doprowadził do tego, że szukamy nieszablonowych ofert noclegowych. Domki na drzewie i wodzie, namioty sferyczne, jurty, wozy cyrkowe, siedliska i odrestaurowane stodoły z jednej strony zachwycają gości pomysłowością, z drugiej pozwalają przeżyć urlop w zupełnie innym klimacie.

Slow life, czyli życie w zwolnionym tempie, z dala od pośpiechu i blisko natury, cieczy się w Polsce niesłabnącą popularnością. W internecie można znaleźć dużo rankingów typu: „10 niezwykłych miejsc noclegowych w stylu slow”, „rodzinne agroturystyki slow”. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej właścicieli obiektów noclegowych próbuje stworzyć takie miejsce dla swoich gości. Być może to szansa również dla Ciebie?

Obiekt noclegowy w stylu slow

Niesłabnącą popularnością cieszą się domki na drzewie. Często powstają obok już istniejących siedlisk. Trzeba mieć do dyspozycji oczywiście trochę ziemi i kilka drzew. Taki domek warty jest jednak zachodu. Przestrzeń urządzona w dobrym guście będzie cieszyć się popularnością wśród gości.

https://www.instagram.com/p/B3pplvclRbz/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B8vwgZPpKte/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CC4DENOJ5oG/?utm_source=ig_web_copy_link 

Czy spotkałeś się już z pojęciem glamping? To nic innego jak kamping, ale w wydaniu luksusowym. Eleganckie namioty sferyczne, jurty i domki podbijają serca Polaków. Tu liczy się wygoda, bo w namiotach zazwyczaj jest toaleta. Ważny jest też bliski kontakt z naturą – nocą można oglądać rozgwieżdżone niebo i słuchać świerszczy. 

https://www.instagram.com/p/CBn0345jT0_/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B5Scn6uFLYq/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CD8nOIIpSss/?utm_source=ig_web_copy_link

Wszyscy ci, którzy kochają wakacje nad wodą, z pewnością zainteresują się domkami na wodzie. Obiekty takie wyposażone są w łazienkę oraz kuchnię, często posiadają taras. Kto by nie chciał popijać porannej kawy, podziwiać wschodu słońca oraz promieni odbijających się od tafli wody? 

https://www.instagram.com/p/B_2KP5yl7Wt/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BxNoB6jJp_n/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CBm6pFJJ3fw/?utm_source=ig_web_copy_link 

Urlop w stylu slow to coś więcej

Jednak urlop slow to nie tylko nietypowy budynek czy noc pod gołym niebem. Gości możesz również zachwycić lokalnymi produktami (ser, wędliny, nalewki) i potrawami. Pamiętaj, osoby żyjące w stylu slow life cenią to co naturalne. Możesz zdecydować się, więc na ekologiczne kosmetyki w łazience. Czasami wystarczy choć trochę odmienić wystrój. Na tarasie zamiast barowych krzeseł, stołów i parasola rozłożyć pufy, fotele i hamaki. Ma być sielsko i jak najbardziej na luzie.

Partnerzy