Zresetuj hasło

Największe aquaparki w Polsce

Wielu z nas lubi wodne aktywności, takie jak pływanie w morzu czy w jeziorze. Poza okresem letnim i wiosennym trudno jest jednak znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można swobodnie popływać i pobudzić swoje mięśnie oraz umysł do działania. Z pomocą przychodzą wówczas aquaparki, których w Polsce jest wiele. Każdy z nich oferuje wspaniałe atrakcje, które spodobają się zarówno tym najmłodszym, jak i tym starszym użytkownikom. Jakie największe aquaparki w Polsce warto odwiedzić?

Suntago w Park of Poland, jako największy aquapark w Polsce i w Europie

Suntago w Park of Poland to największy zadaszony park wodny w Europie. Znajduje się on w centrum Polski, zaledwie 35 kilometrów od Warszawy. Wewnątrz obiektu można poczuć się jak w tropikach, ponieważ panuje tam temperatura 32°C, a wszystkie atrakcje rozmieszone są pomiędzy 740 prawdziwymi palmami, które pochodzą z różnych stron świata. Do dyspozycji gości przeznaczone są cztery strefy tematyczne. Jamango to wodna dżungla pełna atrakcji, w której znajdują się aż 32 zjeżdżalnie różnej długości. Dostępne są zjeżdżalnie rodzinne, ekstremalne i te, przeznaczone dla najmłodszych. Kochający adrenalinę znajdą w Jamango rwącą rzekę i rzekę przygód, a także skorzystają z lekcji surfingu na symulatorze. Największy aquapark w Polsce oferuje także strefę Relax, gdzie można wypoczywać w basenach termalnych z jacuzzi i termomasażami oraz na łóżkach do masażu wodnego. Strefa Saunarium oferuje natomiast 10 różnych saun i specjalne seanse. Na szukających pełni relaksu czeka też strefa Suntago Wellness & SPA. Goście mogą skorzystać tam z 130 zabiegów, w tym ponad 16 rodzajów masaży.

Największe aquaparki w Polsce – Nemo – Świat Rozrywki

Park rozrywki Nemo znajduje się w Dąbrowie Górniczej – jest to ciekawe miejsce, które łączy w sobie wodne i lądowe atrakcje. W strefie Wodny Świat można pływać w basenach i relaksować się w Świecie Saun oraz grocie solnej, która wspomaga walkę z astmą, przewlekłym nieżytem nosa, spadkiem odporności i innymi chorobami układu oddechowego. Goście aquaparku mogą również skorzystać z łaźni parowej lub fińskiej oraz z unikatowego Domku Alpejskiego, w którym panuje temperatura nawet 95 stopni Celsjusza przy wilgotności na poziomie 5%. Seans jest przeprowadzany przez mistrza sauny, który odpowiada za rozprowadzanie aromatycznego powietrza po sali wśród uczestników. Dla tych, których zmęczyły wodne atrakcje, przeznaczona jest natomiast przestrzeń do rozrywek. Tam można bawić się w kręgielni, sali bilardowej i klubie. Dodatkowo każdy z gości może skorzystać z w pełni wyposażonej siłowni. Dla najmłodszych park przygotował natomiast plac zabaw, armatkę wodną oraz brodzik z mnóstwem atrakcji.

Trzeci aquapark największy w Polsce z widokiem na góry – Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie to miejsce idealne na jesienne miesiące – w basenach wykorzystuje się wodę pochodzącą z gorących źródeł i są to największe termy w Polsce. Owo miejsce oferuje mnóstwo zróżnicowanych atrakcji, pośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. W Chochołowskich Termach do dyspozycji gości przeznaczone są trzy zjeżdżalnie, gejzery i rwące rzeki oraz dziewięć wewnętrznych basenów jacuzzi, wypełnionych po brzegi wodą termalną. To jednak nie wszystko – aquapark w Chochołowie oferuje swoim gościom dodatkowe formy wypoczynku. Mowa tutaj o grocie solnej i saunie z widokiem na Tatry, a przede wszystkim o strefie SPA. Można tam skorzystać z masaży, okładów leczniczych, fizjoterapii i balneoterapii oraz zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało. Aby w pełni zregenerować swój organizm, warto także wybrać się do strefy leczniczej, gdzie znajdują się baseny z wodą siarczkową i solankową. Na koniec po całodniowym relaksie najlepiej udać się do chochołowskiej restauracji, w której można skosztować nowoczesnej kuchni połączonej z podhalańską tradycją.

Największy aquapark Polska – Wrocław

Aquapark we Wrocławiu to propozycja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, ale także tych wielopokoleniowych. Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz dziadkowie mogą znaleźć tam coś dla siebie. Najmłodsi mogą skorzystać z bezpiecznego brodzika, ozdobionego kolorowymi akcesoriami i dekoracjami. Dla starszych dzieci i rodziców przeznaczone są natomiast różne zjeżdżalnie, w tym również ślizgawka multimedialna. Do dyspozycji gości przeznaczona jest także siłownia, a regularnie odbywają się tutaj też zajęcia fitness.

Najciekawszą część parku stanowią sanatorium, halodarium oraz tepidarium. Pomieszczenia te przypominają sauny, jednak są dostosowane dla tych, którzy z saun nie mogą korzystać z powodów zdrowotnych. Halodarium szczególnie polecane jest dla seniorów oraz osób, które cierpią na choroby układu oddechowego. Temperatura sięga tu 65ºC, a w powietrzu unosi się specjalny roztwór leczniczej soli. Do tepidarium powinni natomiast udać się goście mający problemy z krążeniem krwi. Powietrze jest tam ciepłe, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 42%.

Największe aquaparki w Polsce – Aquapark Reda

Jednym z większych i ciekawszych parków wodnych w Polsce jest Aquapark w Redzie, czyli małej miejscowości położonej niedaleko Gdyni. Miejsce to jest niezwykle ciekawe, gdyż łączy w sobie cechy aquaparku i oceanarium. W kompleksie tym znajdują się trzy strefy, idealne dla miłośników jesiennych nadmorskich wypraw. W pierwszej ze stref znajdują się baseny i zjeżdżalnie, w tym słynny Shark Slide, czyli zjeżdżalnia, wokół której pływają groźne rekiny oddzielone grubą szybą. Druga strefa to saunarium, połączone z zakątkiem odnowy biologicznej. To właśnie tam można oddać się w ręce doświadczonych profesjonalistów i w pełni się zrelaksować. Do dyspozycji gości przeznaczona jest także trzecia strefa, czyli Aquacentrum. Jest to miejsce w szczególności przeznaczone dla dzieci, które mogą tam spożytkować całą swoją energię. Gokartowe szaleństwo, obłędne doznania w kinie 7D, zapoznanie z egzotycznymi zwierzętami w Gadolandzie, przeniesienie do wirtualnej rzeczywistości z Planetą VR – to wszystko czeka na gości w Aquaparku Reda.

Partnerzy