Zresetuj hasło

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Jesteś zapalonym rowerzystą, a długi weekend, urlop albo wakacje bez „siodełka” to dla Ciebie czas stracony? Jeśli tak, to mamy coś dla Ciebie. W poniższym artykule znajdziesz najciekawsze trasy rowerowe w Polsce. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę na dwóch kołach? Sprawdź!

Wyprawa na Skrzyczne (20,49 km)

Ścieżki rowerowe w Polsce w Beskidach to polecana opcja dla osób, dla których zwykłe drogi asfaltowe to stanowczo za mało. Na terenach tych znajdziesz trasy o różnej długości i stopniu trudności. Każda z nich to nie tylko przyjemność dla ciała, ale również ducha, ze względu na malownicze, niezwykłe widoki i krajobrazy. Dużą popularnością cieszy się droga na Skrzyczne na wysokości 1257 m n.p.m. Po dotarciu na szczyt możesz kontynuować wyprawę poprzez grań Malinowej Skały. Trasa liczy ok. 20 km długości.

Mazury – trasy rowerowe na Pojezierzu Mazurskim (46,15 km)

Mazury to region idealny nie tylko dla żeglarzy i wędkarzy, ale również dla rowerzystów. Liczne trasy rowerowe sprawiają, że obszar ten od lat przyciąga miłośników wypraw „na siodełku”. Jeśli poszukujesz prostej trasy z malowniczymi widokami, sprawdź Dolinę Rospudy. Wyprawę rozpocznij od Bakałarzewa. Pomimo długości (ponad 46 km) trasa jest prosta i z pewnością warta przejechania i zobaczenia.

Gdzie na rower w Polsce? Wybierz Przełom Dunajca (32,28 km)

Trasa rowerowa Przełomem Dunajca o długości ponad 32 km jest względnie prosta, a z całą pewnością godna uwagi. Obfituje w niezwykłe krajobrazy i zabytki. Wzdłuż Dunajca trasa prowadzona jest szeroką drogą, przejazd Doliną Leśnego Potoku kończy się natomiast dosyć żmudnym podjazdem asfaltowym. Miłośnicy zabytków znajdą coś dla siebie w miejscowości Červený Kláštor, do której prowadzi łatwa ścieżka z Wielkiego Lipnika. Miejscowość ta słynie z klasztoru pochodzącego z 1344 roku. Kolejny etap wyprawy to jazda wzdłuż Przełomu Dunajca. To szczególnie piękny fragment podróży, pełen malowniczych widoków.

Biebrzański Park Narodowy (68,78 km)

Jeśli interesują Cię szczególnie malownicze ścieżki rowerowe, Polska ma ich pod dostatkiem. Polecaną propozycją jest wyprawa przez Biebrzański Park Narodowy. Podczas trasy możesz zobaczyć naturalne siedliska i ekosystemy, w które obfituje ten niezwykły obszar. Niemal 70 km dróg przystosowanych do jazdy na rowerze pozwoli Ci nie tylko odpocząć, ale poczuć prawdziwy kontakt z naturą.

Wyprawa na Hel (45,53 km)

Jeśli jesteś miłośnikiem szumu fal i morskiej bryzy, zdecyduj się na wycieczkę na Hel. Licząca 45 km trasa nie jest wymagająca. Prowadzi w części drogami utwardzonymi, a częściowo lasami. Niemal cała droga wiedzie blisko morza, co pozwoli Ci cieszyć się pięknymi pejzażami. Bardzo polecamy wyprawy wczesną jesienią bądź wiosną, kiedy na terenie tym nie ma jeszcze tłumów turystów, więc możesz w pełni cieszyć się spokojem i bliskością natury.

Karpacki Szlak Rowerowy (33,43 km)

Wybierając najlepsze trasy rowerowe w Polsce, nie mogliśmy pominąć Karpackiego Szlaku Rowerowego, przechodzącego przez 35 gmin województwa małopolskiego. Jest on podzielony na wiele krótszych szlaków, wśród których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Łączna długość wszystkich tras wynosi aż 800 km. Szlaki cechują się różnymi stopniami trudności. Główna ścieżka o długości ok. 33 km prowadzi przez historyczny szlak handlowy z południa do Krakowa. Zaczyna się na granicy w Leluchowie, a następnie wiedzie przez m.in. Muszynę, Piwniczną-Zdrój, Nowy Sącz i Wieliczkę.

Szlakiem Orlich Gniazd (59,46 km)

Bardzo malowniczą i polecaną trasą jest szlak rozpoczynający się i kończący w Podlesicach. Szlak Orlich Gniazd wiedzie m.in. przez Ostrężnik, w którym obejrzysz słynne ruiny zamku, Strażnicę Łutowiec i zamek Mirów. Odwiedzisz Moczydło, Niegowę i Ludwinowo, czyli małe miejscowości wyróżniające się pięknem krajobrazów i przyrody. Trasa licząca prawie 60 km nie jest skomplikowana, choć należy liczyć się z tym, że niektóre odcinki drogi są piaszczyste. Jeśli jesteś fanem podróży rowerem po Polsce, przewodnik najciekawszych tras z pewnością pomoże Ci w wyborze najlepszych i najpiękniejszych szlaków.

Partnerzy