Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

Najlepsze miejsca do kitesurfingu w Polsce

Kitesurfing w Polsce zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników ekstremalnych sportów wodnych. Co to jest kitesurfing i gdzie w Polsce są najlepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Kitesurfing – co to jest?

Kitesurfing to rodzaj ekstremalnego sportu wodnego, polegającego na ślizganiu się (surfowaniu) po wodzie na desce wyposażonej w latawiec (z ang. kite – stąd nazwa dyscypliny). Mimo że sport stanowi odmianę surfingu, to z technicznego punktu widzenia bardziej przypomina snowboard ze względu na prowadzenie deski po krawędzi, a nie płasko.

Kitesurfing – gdzie w Polsce uprawiać sport?

Idealny akwen do uprawiania kitesurfingu to taki, który spełnia kilka konkretnych wymagań. Musi zatem cechować się dużą, pustą przestrzenią pozwalającą na startowanie i lądowanie. Przy brzegu nie może mieć wysokich przeszkód. Dobrze również, aby woda w akwenie była płytka, najlepiej sięgająca do pasa, a dno piaszczyste. Istotny jest też wiatr – powinien wynosić od 15 do 25 węzłów.

Gdzie na kitesurfing w Polsce warto się wybrać? Zobacz nasze propozycje.

Jastarnia – kitesurfing dla początkujących i zaawansowanych

Jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Polsce jest Jastarnia. To miasto w powiecie puckim w województwie pomorskim, na Mierzei Helskiej. W miasteczku jest świetna szkoła kitesurfingu, organizująca ciekawe kursy dla każdego – zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych sportowców. Szkoła oferuje kursy indywidualne i grupowe. W Jastarni czekają na Ciebie idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny. Woda jest dość płytka, wiatry ze wschodu, południa i zachodu są sprzyjające, a dno piaszczyste. Nie ma natłoku turystów, co też sprzyja nauce.

Kite Hel – najpopularniejszy kierunek dla fanów kitesurfingu

Półwysep Helski cieszy się największą popularnością wśród miłośników kitesurfingu ze względu na doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Aż przez 220 dni w roku wieje tam odpowiedni wiatr, a jego prędkość nie przekracza 30 km/h. Niezależnie od tego, czy od długiego czasu uprawiasz kitesurfing, czy też stawiasz pierwsze kroki na desce, możesz poćwiczyć swe umiejętności na Helu.

Rewa – raj dla miłośników kitesurfingu

Dla osób o większym poziomie zaawansowania odpowiednia jest też Rewa. To niewielka wioska między Gdynią a Puckiem w województwie pomorskim. Osoby chcące rozwinąć swe umiejętności znajdą tu wielu wykwalifikowanych instruktorów. Ze względu na to, że w Rewie morze jest głębokie, a także w sezonie przebywa tu wielu turystów, nie jest to najbardziej odpowiednie miejsce dla początkujących. Rewa jest natomiast bardzo dobrym wyborem dla osób z większym doświadczeniem w tej dyscyplinie sportu.

Kitesurfing w Polsce w Juracie

Kitesurfing w Juracie to polecana propozycja zwłaszcza dla osób początkujących. Jeśli chcesz uczyć się w bezstresowej atmosferze, postaw właśnie na Juratę. W tej niewielkiej miejscowości w gminie Jastarnia w województwie pomorskim nie ma tłoku w wodzie, co sprawia, że nauka staje się znacznie przyjemniejsza i spokojniejsza.

Partnerzy