Zresetuj hasło

Najlepsze baseny termalne w Polsce, które zapewnią Ci wyjątkowy wypoczynek

Nie bez powodu baseny termalne w Polsce od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Okazuje się bowiem, że pozwalają nam na wyjątkowy relaks i odprężenie w wodzie niezależnie od pory roku czy panującej w danej chwili pogody. Dzięki temu planując wyjazd na źródła termalne w Polsce, zyskujemy pewność, że wakacje będą bardzo udane i nic nie przeszkodzi nam w wymarzonym odpoczynku. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że termy mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie – poszczególne rodzaje wody termalnej mogą między innymi pomóc nam w przypadku takich dolegliwości jak zapalenie wątroby, dróg oddechowych, alergie skórne czy choroby nerek. Z tego też powodu dobrze dowiedzieć się, czym różnią się dane termy – ranking, który przygotowaliśmy, pozwoli zapoznać się z cechami szczególnymi basenów i wybrać te, które okażą się dla nas najciekawsze.

Najlepsze termy w Polsce – Termy Chochołowskie jako największy kompleks basenów termalnych przy podnóżu gór

Przygotowując taki ranking jak najlepsze termy w Polsce, nie sposób w pierwszej kolejności nie wspomnieć o Termach Chochołowskich, które znajdują się w okolicy Witowa i Chochołowa, czyli zaledwie kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Termy Chochołowskie wyróżniają się przede wszystkim swoim rozbudowaniem – na ich terenie znajdziemy aż 30 basenów odkrytych oraz krytych. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na basen termalny z wodą solankową, która łagodzi chroniczne bóle i pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi. Co więcej, niezwykłą popularnością cieszą się różnorodne zjeżdżalnie oraz rzeki. Osoby, którym zależy na jeszcze większym relaksie, docenią z kolei ciekawą ofertę SPA. Dlatego też, kiedy celem naszych wakacji jest Polska baseny termalne u podnóża Tatr będą godną uwagi propozycją.

Niezwykłe Termy Maltańskie, które przypominają egzotyczną dżunglę

Znajdujące się w Poznaniu Termy Maltańskie są największym takim kompleksem w Polsce. Oprócz różnorodnych basenów, które pozwalają nie tylko na relaksacyjne kąpiele, ale także na wyczynowe pływanie, wzrok przyciągają przede wszystkim tropikalne rośliny. Za sprawą swojego rozmiaru oraz liczby sprawiają, że możemy poczuć się tak, jakbyśmy pływali w egzotycznej dżungli – szczególne wtedy, gdy wejdziemy do ciepłej wody lub postanowimy podpłynąć do imitacji wulkanów czy jaskini. Z tego też powodu jeśli chodzi o baseny termalne Polska i znajdujące się w Poznaniu Termy Maltańskie okazują się idealnym miejscem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Planując wypoczynek w tej lokalizacji, warto również zwrócić uwagę na liczne zjeżdżalnie oraz specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych odwiedzających.

Termy Bukovina, czyli baseny geotermalne w Polsce, o których słyszał prawie każdy

Dla osób, które chciałyby spędzić swoje wakacje w takim miejscu jak Polska baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej okazują się niezwykłym wyborem niezależnie od pory roku. Oprócz tego, że w Bukowinie możemy spędzić wiele wspaniałych chwil podczas pokonywania poszczególnych tras spacerowych czy zdobywania nowych szczytów, znajdujące się tam baseny geotermalne w Polsce zapewnią nam niezwykłą atrakcję przez cały dzień. Termy Bukovina zapewniają nam dostęp do 12 basenów termalnych, zjeżdżalni, SPA czy do groty solnej. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tym, co wyróżnia Termy Bukovina spośród wszystkich innych propozycji, są przede wszystkim zachwycające widoki wynikające z lokalizacji u podnóża gór.

Brenna – baseny termalne, które pozwalają zapomnieć o wszystkich zmartwieniach

Kiedy naszym celem podróży jest Brenna baseny termalne okazują się atrakcją, z której nie powinniśmy rezygnować. W Brennie i jej okolicy znajdują się między innymi godne uwagi baseny kryte oraz odkryte pozwalające nam spędzić niezwykły czas zarówno wtedy, gdy wybieramy się na wakacje w pojedynkę, jak i całą rodziną. Ponadto na uwagę zasługują również piękne krajobrazy, którymi możemy cieszyć się podczas zwiedzania poszczególnych miejscowości lub spacerowania po specjalnie wyznaczonych trasach. Dlatego też będzie to idealny wybór dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, ale po długich spacerach marzą o wypoczynku w basenie termalnym.

Partnerzy