Zresetuj hasło

Jak zyskać lojalnego gościa?

Utrzymanie stałego klienta jest dużo tańsze niż pozyskanie nowego, dlatego tym bardziej warto włożyć wysiłek, by obecny gość wrócił do nas ponownie i polecał nasz obiekt znajomym. Jak w takim razie rozbudzić w naszym gościu lojalność?

Kim jest gość?

Czy obiekt, który prowadzisz odwiedzany jest przez turystów? A może wynajmujesz kwatery pracownicze? W jakim celu goście odwiedzają twój apartament? Odpowiedź na te pytania ma duże znaczenie. Inne są oczekiwania rodzin z dziećmi, a jeszcze inne osób dorosłych, które odwiedzają np. Kraków w celach rozrywkowych. Rodzice docenią fakt, że łazienka wyposażona jest w stołek i nakładkę dla dziecka na toaletę. Tymczasem dla ludzi, którzy przyjechali na clubbing istotniejsza będzie informacja o polecanych korporacjach taxi i rabatach, z których mogą skorzystać.
Poznaj swojego gościa, by wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Czy witając gościa, pokazując mu apartament masz dla niego czas? Opowiadasz mu o okolicy, pomagasz ustawić dostęp do wi-fi, polecasz restaurację? Czy wręcz przeciwnie, śpiesznym krokiem prowadzisz na miejsce, rzucasz klucze na stół i podajesz umowę do podpisania? Pierwsze spotkanie jest bardzo ważne. W dużej mierze od Ciebie zależy, jak zapamięta je gość i czy będzie chciał wrócić ponownie.

Nie mijaj się z prawdą

Jeżeli przed przyjazdem zapewniasz gości, że udostępnisz im bezpłatnie miejsce parkingowe, pamiętaj by spełnić swoją obietnicę. Przeglądaj swoje oferty na portalach noclegowych i sprawdzaj uważnie, czy wszystkie rzeczy tam wymienione jesteś w stanie zapewnić. Czy kuchnia faktycznie wyposażona jest w ekspres do kawy? A może była rok temu, gdy dodawałeś ogłoszenie, jednak aktualnie ten stan rzeczy się zmienił? Nie pozwól, by twój gość wyjechał rozczarowany, bo oferta którą znalazł w internecie nie była zgodna z tym, co zastał na miejscu.

Małe rzeczy mają znaczenie

W dniu wyjazdu możesz wręczyć gościom pocztówkę lub lokalny specjał. Jeżeli twoją specjalnością są owsiane ciasteczka, poczęstuj nimi gości. Daj się im zapamiętać na dłużej, wykorzystując efekt zaskoczenia. Dając im więcej, niż mogliby oczekiwać.
Bardzo duże znaczenie ma również utrzymanie z nimi kontaktu po wyjeździe. Możesz to zrobić wysyłając im newsletter lub kartkę z życzeniami noworocznymi. Czasami wystarczy telefon z informacją, że robicie listę rezerwacyjną na pobyty wakacyjne i zapraszacie z 10% rabatem.

Dbajcie o gości, którzy już odwiedzili Wasz obiekt. Dzięki temu mniej wysiłku włożycie w pozyskanie nowych klientów. Lojalni goście zrobią to za Was! Polecając obiekt swoim znajomym.

Partnerzy