Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

Jak założyć kwaterę pracowniczą?

Choć pandemia Covid-19 poważnie zachwiała branżą hotelarską w Polsce, to jednak wydaje się, że sektor wynajmu kwater pracowniczych wychodzi z tej zapaści obronną ręką.
W dalszym ciągu trwa bowiem modernizacja dróg i autostrad oraz budowa osiedli mieszkaniowych. Firmy dla swoich pracowników szukają tanich noclegów do wynajęcia.
Jak w takim razie stworzyć kwaterę pracowniczą?

Wynajem miejsc noclegowych dla pracowników – od czego zacząć?

Masz obiekt, który chcesz przekształcić na kwaterę pracowniczą? Zacznij od podstaw, czyli kalkulacji i opracowania biznes planu. Wypisz wszystkie koszty stałe i zmienne.
Jakie opłaty wiążą się z wynajmem obiektu, z rachunkami za prąd i gaz, z zakupem chemii gospodarczej, z czynszem, ewentualnymi podatkami od nieruchomości, z zatrudnieniem osoby do sprzątania czy z opłaceniem dozorcy? Wypisz wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Dobrze stworzyć też budżet na nieprzewidziane wydatki.
Sprawdź, ile możesz zarobić. Porównaj w tym celu ceny konkurencji.

Dobra rada. Jeżeli nie posiadasz własnego obiektu i szukasz lokalu, to pamiętaj, żeby wybrać kwaterę blisko miejsc, w których trwają budowy. Z dobrym dojazdem i własnym parkingiem.

Pomyśl o obiekcie noclegowym również w kontekście turystycznym. Pracownicy często wyjeżdżają na weekend. W tym czasie możesz wynająć miejsca noclegowe dla turystów. Dzięki temu obiekt będzie zarabiał na siebie cały tydzień.

Kwatera pracownicza – jak ją stworzyć?

Tworząc obiekt noclegowy dla pracowników pamiętaj o tym, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, jaką masz. Jeżeli to możliwe rób raczej pokoje kilkuosobowe. Zapewnij jednak swoim gościom wygodną przestrzeń wspólną i dobrze wyposażoną kuchnię.

Pamiętaj również o tym, że prowadząc tego typu zarejestrowaną działalność musisz spełniać wymogi budowlane i sanitarne oraz wymogi ochrony przeciwpożarowej. Wytyczne znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 roku. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20041881945

Reklama kwatery pracowniczej na portalu noclegowym

Reklama dźwignią handlu – te słowa pewnie nie są Ci obce. Już na etapie tworzenia biznes planu i analizy SWOT trzeba zastanowić się, w jaki sposób dotrzesz do klientów. Jakie kanały komunikacji marketingowej wykorzystasz i jaki budżet na to przeznaczysz?

Czasami wywieszenie banera na ogrodzeniu nie wystarczy. Często osoby szukające kwater pracowniczych przeglądają portale noclegowe z ogłoszeniami. Dlatego warto zamieścić wizytówkę obiektu w bazie Śpijtanio.eu. Profil możesz założyć bezpłatnie. Nie wiążesz się abonamentem. Nie płacisz prowizji za rezerwacje. Wykupujesz reklamę i promujesz obiekt wtedy, kiedy uznasz to za właściwe.

Partnerzy