Zresetuj hasło

Jak urządzić obiekt noclegowy na wynajem? Słów kilka o wyposażeniu.

Chcemy, by nasi goście czuli się komfortowo. Pozytywne doświadczenia przełożą się na wyższe dochody chociażby za sprawą poleceń. Jednak, raz po raz, słyszymy historie o niewygodnych łóżkach, niedziałających pilotach do telewizorów czy mankamentach w łazience. 

Przekraczając próg pokoju gość chce pozbyć się nadmiernej ilości bagażu i ubrań. Dlatego tak ważne jest, by haczyki na ubrania były stosunkowo blisko drzwi, a szafy zaopatrzone w dobrej jakości wieszaki. Unikajmy delikatnych plastikowych wieszaków. Nie ma nic gorszego na początek dla gościa, niż widok uginającego i łamiącego się pod ciężarem kurtki wieszaka.

Jeżeli wejście do obiektu noclegowego jest wprost z dworu zastanów się nad zakupem ociekaczy na buty. W deszczową pogodę ułatwi to twoim gościom zachowanie porządku oraz pomoże w dłuższej eksploatacji wykładziny.

Łazienka

O odpowiednich haczykach pamiętaj również w łazience. Gość chce mieć dostęp do ręcznika praktycznie stojąc pod prysznicem. Dlatego montowanie haczyków przy samych drzwiach czasami może nie wystarczyć. W tym miejscu przyda się również mały stolik bądź półki, na których gość będzie mógł położyć np. kosmetyki. Zadbaj też, żeby w łazience był dodatkowy papier toaletowy, podstawowe kosmetyki najlepiej w pojemnikach wielokrotnego użytku. Wystrzegajmy się dywaników, których nie będziemy w stanie prać za każdy razem. To niestety siedlisko bakterii i zarazków.

Kuchnia lub aneks kuchenny w obiekcie noclegowym

W kuchni, czyli w jednym z ważniejszych miejsc w całym obiekcie, nie może zabraknąć podstawowego wyposażenia: czajnik, herbata, kawa i kubki. Jeżeli w obiekcie noclegowym nie posiadasz restauracji warto wyposażyć aneks kuchenny w sprzęt pozwalający na przygotowanie pełnego ciepłego posiłku. Pamiętaj o kuchence, lodówce, okapie, zlewozmywaku, naczyniach, sztućcach, przydać może się durszlak i duży kosz na śmieci oraz worki zapasowe do kosza. W części kuchennej przyda się również stół z krzesłami.

Pokój na wynajem

Salon i sypialnia to bardzo ważne pomieszczenia dla naszego gościa. W końcu to tu będzie spędzać najwięcej czasu. Zadbajmy o wygodny materac w sypialni, ale również postarajmy się, by sofa nie była najgorszej jakości, i by mogła zmieścić się na niej dorosła osoba, niekoniecznie śpiąc w kucki. Pamiętajmy również o najmłodszych. Miejmy w zapasie łóżeczko dla dzieci. Sypialnia to również pokój, który powinien być dobrze zaciemniony. Światła neonowych reklam czy latarni mogą przeszkadzać w regeneracyjnym śnie. Na łóżku przyda się również dodatkowa mała poduszka oraz ciepły koc.

Telewizor to równie ważny element wyposażenia całego obiektu noclegowego. Ważny jest również działający pilot, czysty i wyposażony w sprawne baterie.

Poza tym warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu przy biurku i przy łóżku. Jedno górne oświetlenie to stanowczo za mało.

W obiekcie noclegowym zostaw instrukcję dla gościa – dane kontaktowe, kody do klatki i inne mogące się przydać rzeczy. Pisaliśmy już o tym na blogu w tekście „Stwórz instrukcję dla gościa”. Zachęcamy do przeczytania.

Balkon, a może taras

Balkon lub taras w obiekcie noclegowym to dodatkowy atut. Warto wyposażyć go fotel bądź skrzynię oraz stolik. W skrzyni można schować zmiotkę z szufelką czy konewkę do podlewania kwiatów. Jeżeli brak tu naturalnej osłony przed słońcem zadbaj o parasol bądź markizę balkonową.

Właściwe wyposażenie obiektu noclegowego to podstawa. Dzięki temu gość czuje się zaopiekowany i jest większa szansa, że wróci tu ponownie.

Partnerzy