Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

Jak stworzyć ekologiczny obiekt noclegowy?

Coraz częściej dostrzegamy skutki dewastacji środowiska naturalnego, dlatego klienci i goście chętniej wybierają produkty i usługi, które wpisują się w ekologiczny styl życia.Mówiąc krótko: ekoturystyka i ekopodróże są dziś w modzie. Co zrobić, by obiekt noclegowy był bardziej ekologiczny?

Mniej plastików obiekcie noclegowym

Ostatnio dość głośna była akcja „Tu pijesz bez słomki”. Od uduszenia plastikiem ginie nawet 100 tys. zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Organizatorzy akcji przekonują restauracje do wycofania plastikowych rurek. Sieć hotelarska Marriott zobowiązała się, że wycofa plastikowe rurki i mieszadełka ze wszystkich swoich hoteli na świecie.
Jeżeli w swoim obiekcie oferujesz gościom kosmetyki w łazience spróbuj stosować pojemniki do wielokrotnego uzupełniania płynu kąpielowego zamiast małych pojedynczych buteleczek.

Woda w karafce

Rozwiązaniem, które wykorzystywane jest coraz częściej w obiektach noclegowychtypu hotele, pensjonaty i agroturystykajest również wstawianie do pokoi dla gości szklanych karafek z wodą. To mniej plastiku i tańsze rozwiązanie. Porównaj cenę za butelkę wody z ceną za przefiltrowaną wodę z kranu.

Nie wyrzucaj – jak wykorzystać recykling w obiekcie turystycznym

Coraz większą popularnością cieszy się również eco designe, czyli wykorzystanie ekologicznych metod produkcji przy użyciu np. materiałów pochodzących z recyklingu. Być może masz rzeczy, których chciałeś się pozbyć. Stare stoliki i krzesła mogą zyskać drugie życie. Możesz spróbować zrobić to sam bądź oddać w ręce pasjonaty-amatora, który zrobi to za względnie przystępną cenę.

Ekologiczne innowacyjne rozwiązania

Pisząc o ekologicznym obiekcie noclegowym nie sposób pominąć tematu odnawialnych źródeł energii.Oczywiście to rozwiązanie wiążę się z większąinwestycją, ale z zapewnień firm oferujących –panele fotowoltaiczne, innowacyjne systemy grzewcze i pompy ciepła – wynika, że innowacja ta po kilku latach się zwraca.

Edukacja gościa

Warto wziąć pod uwagę również edukację gościa i takie projektowanie jego zachowań, by ten np. podczas całego pobytu wykorzystywał mniejszą ilość ręczników kąpielowychisegregowałśmieci. Jak to zrobić? Zastosuj odpowiednią kartkę z informacją, o tym, że razem z gośćmi dbasz o środowisko i stwórz mu łatwą możliwość segregowania odpadów. Więcej możesz przeczytać na stronie:https://markowyhotel.pl/jak-bledy-poznawcze-ulatwia-komunikacje-z-gosciem-hotelowym/

Ekologiczne obiekty noclegowe są modne – jak to wykorzystać?

Jak widzisz ekoturystyka jest dziś popularna, a będzie jeszcze bardziej. Dlatego postaraj się podkreślać ekologiczność obiektu w komunikatach marketingowych. Zajrzyj na profil swojego obiektu na Śpijtanio.eu i sprawdź, czy taką informację już tam dodałeś. Powodzenia!

Partnerzy