Zresetuj hasło

Góry z dziećmi zimą – gdzie najlepiej pojechać?

Zimy w ostatnich latach skąpią nam śniegu, prawda? Zamiast skrupulatnie śledzić prognozę pogody, podczas ferii świątecznych czy zimowych wybierz się z dziećmi w góry. Tam szanse na wielogodzinne zabawy w białym puchu zdecydowanie rosną! Gdzie konkretnie udać się, aby czerpać garściami z tego, co góry mają do zaoferowania zimą? Podpowiadamy!

Gdzie w góry z dziećmi zimą? Pełne atrakcji Beskidy

Jednym z regionów, które chętnie odwiedzają zimą całe rodziny, jest Beskid Śląski. Jego popularność nie dziwi – obfituje on w różnego typu atrakcje, nie tylko narciarskie. Nie szusujecie po białych stokach? Bez obaw – okolice Wisły, Szczyrku, Ustronia Was nie zawiodą. Jak spędzić zimą czas w Beskidach? Możecie w ciągu dnia wybrać się na wycieczkę w góry. Znajdziecie na pewno krótkie i niewymagające szlaki turystyczne prowadzące zarówno z dolin, jak i z polan, na które można dostać się kolejką linową lub gondolową. Gorąca herbata w schronisku po wędrówce to przeżycie, które z pewnością zapamiętają dzieci w każdym wieku!

Gdzie w góry z dziećmi zimą, jeśli uwielbiają one zabawy na śniegu? W Beskidach zabierz je na ośnieżone łąki lub tzw. ośle łączki przy stokach narciarskich. Tam będą mogły do woli zjeżdżać na sankach, lepić bałwany czy nawet zrobić igloo. Jakie inne atrakcje dla dzieci oferują Beskidy? Miłośnicy zwierząt mogą zobaczyć m.in. żubry, orły czy jelenie w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wielbicieli adrenaliny z pewnością zachwyci dostępny m.in. w Szczyrku snow tubing, a więc zjazdy na dmuchanych dętkach. Wieczorem dobrym pomysłem jest spacer po pięknie oświetlonych deptakach w beskidzkich miasteczkach i skosztowanie lokalnych specjałów, np. grillowanych oscypków. Możecie też wybrać się na kulig w świetle pochodni.

Gdzie w góry z małym dzieckiem zimą? Spokojny Beskid Niski

Od dużych, nieco hałaśliwych i pełnych energii kurortów górskich wolisz spokojniejsze miejscowości? Dobrym kierunkiem na zimowy wypoczynek w górach będzie dla Ciebie i Twojej rodziny Beskid Niski. Niewysokie i niewielkie pasmo położone między zdecydowanie lepiej znanymi Bieszczadami a Beskidem Sądeckim ma wszystko, co niezbędne do udanego rodzinnego wypoczynku zimą. Znajdziesz tu bardziej kameralne, a przez to mniej zatłoczone stoki narciarskie – idealne do nauki jazdy dla Twoich dzieci. Jeśli nie szusujecie, możecie wybrać się na trekking po naprawdę łagodnych szlakach turystycznych. Zimowe góry z dzieckiem i wspólne szukanie tropów wilków, a nawet rysiów brzmi jak prawdziwa przygoda!

Dobrym pomysłem jest zakwaterowanie się w jednym z setek tutejszych gospodarstw agroturystycznych. Zimą nie brakuje tu śniegu, więc można bawić się do późna na zewnątrz. Chcecie jako rodzina zwiedzać? Chociaż Beskid Niskie jest krainą raczej omijaną przez rzesze turystów, nie brakuje tu atrakcji. Wybierzcie się zobaczyć tutejsze cerkwie, m.in. w Kwiatoniu, a także Park Zdrojowy w Wysowej, gdzie można skosztować leczniczych wód. W Łemkowskiej Zagrodzie Edukacyjnej Dziubyniłka dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak dawniej wyglądało życie na tym terenie, a w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie pojeździć konno. Organizowane są tam również niezapomniane kuligi!

Gdzie w góry zimą z dziećmi? Termalne Podhale

Zima nie należy do Twoich ulubionych pór roku? Od mrozu i śniegu, które uwielbiają Twoje dzieci, wolisz ciepło słonecznych dni? Kompromisem, na który z pewnością przystanie cała rodzina, jest zimowy wyjazd z dziećmi w Tatry. Podhale obfituje w baseny termalne, które mogą stać się główną atrakcją wyjazdu na ferie w góry. Co innego do zaproponowania ma ten region, jeśli nie jeździ się na nartach? Możecie wybrać się na piesze wycieczki tatrzańskimi dolinami, np. Chochołowską, Kościeliską czy Gąsienicową, które są łatwo dostępne dla osób w każdy wieku. Wolicie podziwiać panoramę gór? Nic trudnego – możecie wjechać kolejką np. na Gubałówkę i zobaczyć na własne oczy śpiącego rycerza na Giewoncie.

Zimowe góry z dzieckiem nie obędą się również bez zabaw na świeżym powietrzu i śniegu. Jak w innych częściach kraju możecie znaleźć tu ośnieżone polany czy ośle łączki, ale też największą liczbę punktów oferujących snow tubing. To świetna atrakcja nie tylko dla dzieci! W ciągu dnia koniecznie wybierzcie się też m.in. do akwarium Podwodny Świat w Zakopanem, Domu Iluzji czy po prostu na spacer na Krupówki. Od ekscytującego, ale nieco powolnego dla Was kuligu wolicie przemieszczanie się po śniegu z większymi prędkościami? Na Podhalu z łatwością wynajmiecie skutery śnieżne.

Zimowe góry z dzieckiem? Majestatyczne Bieszczady

W Twojej głowie już jesienią kołacze się pytanie: gdzie w góry zimą z dziećmi? Dla wielu osób jedyna słuszna odpowiedź to – Bieszczady! Uwielbiane za mnogość szlaków turystycznych i skuteczne opieranie się komercjalizacji, nie tylko latem zachwycają całe rodziny. Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, które są zaprawione w wędrowaniu, możecie zimą wybrać się na połoniny. Spod słynnej Chatki Puchatka, w której można się ogrzać i posilić, można podziwiać w słoneczny dzień wspaniałą panoramę gór. Z maluchami polecamy wycieczkę parowozem z Kolejką Bieszczadzką. Działa ona również zimą! Dobrym pomysłem jest też spacer bieszczadzkimi dolinami.

Zimowe góry z dzieckiem połączone z nauką historii to coś, co lubicie? W Bieszczadach nie omieszkajcie odwiedzić przynajmniej kilka z tutejszych cerkwi. Najsłynniejsze znajdziecie m.in. w Smolniku czy Czarnej. Możecie też wybrać się nad Zalew Soliński, aby podziwiać szczyty gór odbijające się w tafli wody. Jeśli nie stronicie jako rodzina od aktywnego wypoczynku, ale nie jeździcie na nartach czy snowboardzie, możecie spróbować swoich sił na nartach biegowych. Aktywność ta zyskuje coraz większą popularność – jest tańsza niż narciarstwo zjazdowe i radzą sobie z nią osoby o słabszej kondycji, a nawet maluchy. W Bieszczadach wiele firm oferuje również szkolenia i wycieczki na rakietach śnieżnych, skuterach śnieżnych, a nawet w psich zaprzęgach! Bez problemu znajdziesz tu również zorganizowane kuligi i firmy oferujące snow tubing.

Partnerzy