Zresetuj hasło

Ferie 2023 – gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

Okres ferii zimowych 2023 trwa dla niektórych województw w najlepsze. Podpowiadamy, gdzie warto spędzić ten wyjątkowy, rodzinny czas ze swoimi pociechami, aby było ciekawie i wartościowo pod wieloma względami!

Czy warto jechać zimą nad polskie morze?

Zimowa pogoda niespecjalnie zachęca do kąpieli w morzu, ale Bałtyk ma przecież tak wiele uroku, że nie trzeba ograniczać się do jego poznawania wyłącznie latem! Właśnie wtedy, gdy na plażach i w miasteczkach nie ma tłumów, można do maksimum wykorzystać swój nadmorski pobyt z rodziną. I wcale nie trzeba odmawiać sobie przyjemności pływania – ferie z dziećmi z basenem w hotelu to bardzo dobry pomysł – nauczą się pływać lub udoskonalą swoje umiejętności, które przydadzą im się z pewnością latem. Przyjemny pobyt w hotelu z nielimitowanym czasem w SPA i na basenie to fantastyczna propozycja na zimowy wypoczynek – zdrowa, aktywna i dostępna bez względu na pogodę. Pamiętaj też, że wysycone jodem powietrze jest dla Was korzystne przez cały rok. Dlatego ubierzcie się w czapki, szaliki i ciepłe kurtki i nie rezygnujcie ze spacerów plażą, nawet gdy jest śnieg i wieje wiatr – wrócicie zdrowsi do domu.

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi, aby pozwiedzać?

Chcesz, aby pobyt poza domem w czasie zimowej przerwy był dla dzieci nie tylko atrakcyjny, ale również miał walory edukacyjne? W takim razie możesz wybrać się w ciekawą wycieczkę, w której zaliczycie na przykład zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce wraz z noclegiem pod ziemią. Będąc tam, warto zahaczyć również o Kraków i jego wspaniałe zabytki, które dostarczą młodzieży wrażeń, a przy tym pozwolą lepiej poznać historię dawnej stolicy Polski, a także mnóstwo dzieł sztuki. W ramach zapewnienia dzieciom odpowiedniej dawki aktywności fizycznej można skorzystać na przykład z oferty największego w Krakowie parku trampolin – one to uwielbiają!

Ferie z nartami w roli głównej – doskonały wybór

Nie da się ukryć, że zima jest tą porą roku, która skłania nas raczej do poszukiwania nieco innego rodzaju rozrywek, niż te, którymi można się delektować w środku upalnego lata. Tym samym zimą spędzamy zwykle wolny czas nieco bardziej aktywnie – w dzień szusując na stokach, ucząc się jazdy na snowboardzie lub zjeżdżając na sankach, o ile pogoda dopisuje, a wieczorami rozgrzewając się przy dobrym jedzeniu, gorącej herbacie i grach karcianych w pensjonatach. Ferie z dziećmi w górach to najbardziej popularny kierunek wypoczynku w przypadku wielu Polaków. Nic dziwnego – Tatry są idealne, aby zaprzyjaźnić się ze sportami zimowymi. Należy jednak liczyć się w tym okresie z wyższymi cenami noclegów oraz rozrywek, a także tłumami turystów. Osobom, którym nie to nie przeszkadza, z pewnością będzie się fantastycznie wypoczywało w Zakopanem. Poszukaj też innych stoków narciarskich w mniej obleganych miejscowościach, jeśli zależy Ci na przystępności cen i krótszych kolejkach.

Jak zagospodarować dzieciom czas w mieście?

Nie każdy może pozwolić sobie na daleki wyjazd w góry lub nad morze. Wielu rodziców zmuszonych jest pracować, lub po prostu nie mają funduszy na dwutygodniowe wczasy. Nie oznacza to jednak, że młodzież spędzająca ten czas w swoim mieście będzie się nudziła przez całe dwa tygodnie! Włodarze miast dbają o to, by zapewnić różne atrakcje zimą, takie jak miejskie lodowiska, warsztaty, zajęcia w świetlicach. Warto skorzystać z takich opcji, szczególnie że są one zazwyczaj darmowe lub bardzo tanie. Jeśli jednak bardzo zależy Ci, aby spędzić ferie z dziećmi wyjeżdżając choć na weekend gdzieś poza dom, rozejrzyj się uważnie po swojej okolicy. Z pewnością znajdziesz przytulny hotel lub pensjonat zapewniający sporo atrakcji, takich jak SPA dla rodziców czy basen dla młodszych. Nocleg poza domem, nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania, hotelowe śniadanie, możliwość wygrzania się w jacuzzi czy w saunie, a wieczorem spacer po okolicy, ognisko pod lasem, czy wizyta w dobrej restauracji – to wystarczająco dużo, aby naładować swoje akumulatory i wrócić po feriach wypoczętym i zadowolonym.

Partnerzy