Zresetuj hasło

Co zrobić, by gość w obiekcie noclegowym czuł się bezpiecznie?

Wyobraź sobie, że przyjeżdżasz do nieznanego sobie miejsca. Jest już po zmroku, wchodzisz do obiektu noclegowego. Na recepcji nikogo jednak nie ma. Dzwonisz dzwonkiem. Czekasz. Pojawia się właściciel, który jednak jest trochę zaskoczony twoją wizytą. Jak się wtedy czujesz?

Osoby zarządzające obiektami noclegowymi dwoją się i troją, żeby wyposażenie pokoju było odpowiednie, śniadanie i obiadokolacja smaczna, ale czasami mogą zapomnieć o podstawie – o poczuciu bezpieczeństwa osoby, która odwiedza obiekt noclegowy.

Tymczasem to bardzo istotny aspekt całego pobytu, mający wpływ na to, czy klient ponownie wróci.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w obiekcie noclegowym?

Zacznijmy od pierwszego kontaktu. Jeżeli gość robi rezerwację przez telefon warto poprosić o jego adres e-mail, na który pracownik prześle potwierdzenie pobytu. W takiej wiadomości dodatkowo można przesłać dane do przelewu zaliczki. Wtedy obiekt ma potwierdzenie tego, że nie zostaje mu puste miejsce, a gość wie, że pokój na niego czeka. Podczas rejestracji w recepcji poproś o dane do książki meldunkowej. Wówczas gość zdaje sobie sprawę, że po obiekcie nie mogą kręcić się przypadkowe osoby, a wszystko musi być skrupulatnie odnotowane.

Zastanów się, czy jesteś w stanie wyposażyć obiekt noclegowy w monitoring i ewentualną stróżówkę już przed wjazdem na parking. Dobrze jest również zamykać bramę wjazdową na posesję w porach nocnych. Zadbaj o odpowiednie oznaczenie obiektu noclegowego. Informacja „Obiekt monitorowany” również zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Zadbaj o właściwe oświetlenie bezpośredniej drogi do obiektu i drzwi wejściowych. W środku obiektu noclegowego zainstaluj lampki w częściach wspólnych budynku, zwłaszcza w miejscach, gdzie panuje półmrok.

Gość musi mieć poczucie, że na teren obiektu nie może wejść każdy. Dlatego z pewnością przyda się ochrona i zamykanie budynku na noc. Natomiast podczas nocnej zmiany nie zostawiaj recepcji bez opieki. Dobrze, w roli nocnego stróża, sprawdzi się nocny portier, który będzie mógł pomóc gościom w nagłych sytuacjach. Warto recepcję wyposażyć również w przycisk antywandalowy.

W pokoju gość powinien mieć również dostęp do telefonu stacjonarnego. Ułatwi mu to kontakt z recepcją i będzie mógł wezwać pomoc w sytuacji, gdy jego telefon odmówi posłuszeństwa.

Bezpieczeństwo w obiekcie to również poufność i zachowanie prywatności gości obiektu noclegowego. Obsługa powinna mieć to zawsze na uwadze, gdy na recepcje dzwonią osoby postronne. Bezpieczeństwo w obiekcie w dużej mierze gwarantuje przeszkolony personel. Pracownicy powinni być pewni tego co robią, wiedzieć, jak radzić sobie z klientem roszczeniowym oraz być przeszkolonym z udzielania pierwszej pomocy. Obsługa nie może dopuścić np. do picia alkoholu w częściach wspólnych do tego nie wyznaczonych i głośnego zachowywania się.

Po inne ciekawe rady dla osób działających w sektorze najmu kwater zapraszamy na blog portalu noclegowego Śpijtanio.eu.

Partnerzy