Zresetuj hasło

Co zabrać nad morze – lista rzeczy do spakowania

W większości przypadków planujemy swój urlop na długo przed wyjazdem. Opracowujemy listę atrakcji do zwiedzenia czy pamiątek do kupienia w danym regionie. Przygotowujemy też spis rzeczy do zabrania, aby nie zorientować się dopiero na miejscu, że w walizkach zabrakło niezbędnego gadżetu. O czym pamiętać, kiedy wybieramy się nad morze? Co włożyć do torby podróżnej, a co można pominąć?

Co zabrać nad morze lista „must have”

Podstawowy ekwipunek plażowicza to strój typu bikini lub jednoczęściowy kostium albo kąpielówki. Kolejne elementy to okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy oraz obuwie – klapki, japonki albo sandały. Co zabrać na wakacje nad morze? Rozsądnym pomysłem będzie para butów do wody, zwłaszcza gdy przy kurorcie jest kamienista plaża.

Przymierzając się do relaksu nad brzegiem morza, warto pamiętać o macie plażowej, kocu oraz ręczniku. Niezbędny będzie krem bądź balsam z filtrem UV. Następny ważny aspekt to żywność. Zwykle spędzamy na plaży co najmniej kilka godzin, więc prędzej czy później dopadnie nas głód. Wtedy można zamówić jedzenie w przyplażowym barze albo u wędrownego sprzedawcy. Można też samodzielnie przygotować posiłek. Chcąc nosić na plażę własny prowiant, warto zabrać na urlop termiczną torbę na żywność, lunch box albo naczynia turystyczne. Co spakować nad morze? Znakomitym rozwiązaniem będą napoje, warzywa oraz owoce, orzechy bądź migdały. Są pożywne, zdrowe, do tego nie rozpuszczą się w torbie. Sprawdzą się również batoniki bez cukru, pieczywo chrupkie np. z masłem orzechowym.

Co spakować nad morze? Pamiętaj o apteczce!

Listę przedmiotów do zabrania na wakacyjny wyjazd można dowolnie rozciągać, dodając do niej kolejne podpunkty. Bez względu na jej objętość kilka pozycji powinno być zarezerwowanych na podręczną apteczkę. Nieważne, czy jedziemy nad morze, w góry, czy gdziekolwiek indziej – przydadzą nam się środki przeciwbólowe, plastry wodoodporne czy woda utleniona. Na wypadek drobnych urazów bądź otarć warto wrzucić do apteczki jałową gazę, bandaż oraz maść antybakteryjną.

Do minusów wysokich temperatur należy konieczność opędzania się od owadów. Jeśli zastanawiacie się, co zabrać nad morze poza standardowymi lekami lub plastrami, wrzućcie do walizki spray na komary. Mogą uprzykrzać życie zarówno na plaży, jak i wśród zieleni czy w pokoju hotelowym. Lepiej się przed nimi zabezpieczyć. Prócz komarów turyści wypoczywający na piasku uskarżają się na oprzędziki szare, wciornastki (przecinki) czy meszki. Szczególnie te ostatnie kąsają boleśnie, a ślady po ugryzieniu goją się długo. Dobrze mieć przy sobie środki przeciwhistaminowe typu żele, maści albo okłady. Przyniosą ulgę skórze zaatakowanej przez owada.

Co zabrać na wyjazd nad morze?

Planując wypoczynek na plaży, należy spojrzeć na ten temat pod kątem praktycznym. Poza odzieżą, obuwiem, apteczką czy jedzeniem trzeba zadbać o pozostałe akcesoria, w tym elektronikę (np. ładowarki) czy dokumenty. Jeśli bierzesz je na plażę, powinny być umieszczone w wodoodpornych opakowaniach, zabezpieczonych dodatkowo przed piaskiem. Weź ze sobą aparat fotograficzny, o ile nie masz smartfona, który robi dobrej jakości zdjęcia. Pamiętaj też o powerbanku.

Wymienione wyżej przedmioty przydadzą się urlopowiczom wypoczywającym nad każdym rodzajem zbiornika, od morza po jezioro. Co zabrać nad polskie morze? Ci, którzy chcą odwiedzić Bałtyk, powinni pamiętać o zmiennej pogodzie. Do torby z ubraniami dobrze włożyć nie tylko topy, koszulki z krótkim rękawem czy szorty. Być może przydadzą się także długie spodnie, a nawet sweter oraz kurtka przeciwdeszczowa.

Co zabrać na wyjazd nad morze z dziećmi?

Bałtyk to popularny kierunek dla rodzin z dziećmi. Co wziąć nad morze, aby wszyscy członkowie świetnie się bawili? Egzamin zdadzą wszelkiego typu wodne akcesoria, począwszy od materaca, a skończywszy na kole czy pontonie. W zależności od wieku dzieci można zabrać ze sobą zabawki, piłkę plażową albo planszówki. Rodzice mogą przyłączyć się do gry lub zasiąść na leżaku czy kocu, aby poczytać książkę.

Jedną z rzeczy, które koniecznie należy zabrać ze sobą na wakacje, jest pozytywne nastawienie. Lepiej nie trzymać się sztywno swoich założeń, bo wszystkiego nie przewidzimy. Pogoda nad morzem – zwłaszcza polskim – bywa kapryśna, więc trzeba być przygotowanym na zmienienie planów w ostatniej chwili. Zamiast zwiedzania czy wypoczynku na plaży można zostać w ośrodku. Ważne, aby nie tracić dobrego humoru i pamiętać, że nieważne gdzie, ważne, z kim spędzamy ten czas.

Partnerzy