Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

Co warto zwiedzić w Warszawie?

O tym, jak prawdziwe są słowa starej piosenki „Warszawa da się lubić” przekonał się każdy, kto chociaż raz odwiedził naszą stolicę. Planujesz spędzić weekend w mieście spod znaku syrenki? Sprawdź, jakie atrakcje oferuje i co koniecznie musisz zobaczyć.

Co warto zobaczyć w Warszawie? Zamek Królewski i Starówka

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy jest Zamek Królewski. Niemal doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej, dziś – wiernie zrekonstruowany – widnieje na pocztówkach ze stolicy i przyjmuje turystów. Koniecznie wejdź do środka! Również przy Placu Zamkowym usytuowane są słynny kościół św. Anny i Kolumna Zygmunta, a u podnóży Zamku Królewskiego Pałac pod Blachą. Znajdziesz tu również wiele restauracji i kawiarni serwujących stołeczne specjały, np. ciastka zygmuntówki.

Co warto zobaczyć w Warszawie oprócz zamku? Ulicami Piwną, Świętojańską czy Kanonią koniecznie przespaceruj się na Rynek Starego Miasta. Miejsce to zachwyca kolorowymi fasadami kamienic o każdej porze roku. Latem i wiosną rynek wypełnia się stolikami kawiarnianymi i restauracyjnymi. Zimą zmienia się natomiast w plenerowe lodowisko i jarmark bożonarodzeniowy. Lubisz historię? Zachwycą Cię tu nie tylko zabytki, fontanna z warszawską Syrenką, ale też wystawy Muzeum Warszawy.

Zamek Królewski

godziny otwarcia: wtorek – niedziela 10.00-17.00

bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy

Atrakcje w Warszawie na weekend – Pałac Kultury i Nauki

Podczas pobytu w Warszawie nie możesz ominąć atrakcji, jaką jest podziwianie panoramy miasta z wysokości 114 metrów. Odwiedź kolejny symbol stolicy, a więc wybudowany w okresie socrealizmu Pałac Kultury i Nauki. Na 30. Piętrze tego strzelistego budynku znajdują się taras widokowy oraz kawiarnia. Na niższych piętrach znajdziesz natomiast teatry i muzea, m.in. Narodowe Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji PAN, Teatr Lalka, Teatr Studio, Teatr 6. Piętro i Teatr Dramatyczny. Wolisz lżejszą rozrywkę? W PKiN-ie znajdziesz również kino.

Jakie inne atrakcje w Warszawie na weekend warto wziąć pod uwagę w okolicy? Z placu Defilad pieszo możesz wybrać się na spacer przez Park Świętokrzyski i ulicą Marszałkowską do Ogrodu Saskiego. Znajdziesz tam nie tylko zadbane alejki sprzyjające spacerom, ale też ważną atrakcję turystyczną – Grób Nieznanego Żołnierza. Jeśli wybierasz się na weekend do Warszawy z dziećmi, możesz poczekać do pełnej godziny, aby zobaczyć oficjalną zmianę warty. W rejonie tym podziwiać możesz też monumentalne budynki takie jak Teatr Wielki Opera Narodowa czy Pałac Prezydencki.

Pałac Kultury i Nauki (taras widokowy)

godziny otwarcia: cały tydzień 10.00-20.00

bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy

Atrakcje w Warszawie – Muzeum Powstania Warszawskiego i POLIN

Warszawa jest miastem naznaczonym historią, spotkać możesz więc tutaj na każdym kroku muzea i miejsca pamięci. Wśród atrakcji w Warszawie, które warto zobaczyć, jest na pewno Muzeum Powstania Warszawskiego. W budynku dawnej elektrowni tramwajowej na warszawskiej Woli znajdziesz nie tylko wspaniale zaprezentowane dokumenty i przedmioty z czasów zrywu narodowościowego z 1944 roku, ale też m.in. replikę bombowca! Multimedialne ekspozycje oddziałują tu na wszystkie zmysły. Przekonaj się.

Drugim chętnie odwiedzanym i nowoczesnym muzeum w Warszawie jest POLIN, a więc Muzeum Historii Żydów Polskich. Na multimedialnych wystawach możesz zapoznać się z ponad 1000-letnimi dziejami Żydów w Polsce. Całość składa się ośmiu galerii z wystawami stałymi oraz wieloma wystawami tymczasowymi, np. malarstwa. Jeśli lubisz architekturę, Twoją uwagę przykuje z pewnością również sama siedziba muzeum. Pokryta z zewnątrz miedzą i szkłem stanowi perłę w koronie współczesnej architektury nie tylko polskiej, ale światowej.

Muzeum Powstania Warszawskiego

godziny otwarcia: 9.00-18.00 (tydzień roboczy, nieczynne we wtorki), 10.00-18.00 (weekend)

bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy

POLIN

godziny otwarcia: 10.00-18.00 poniedziałek-piątek (poza wtorkami) i niedziela, 10.00-20.00 sobota

bilety: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Ciekawe miejsca w Warszawie na weekend – Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie

Chcesz przekonać się, jak wglądała przez kilkoma wiekami Warszawa? Atrakcje weekendowe, które musisz zobaczyć to w takim razie m.in. Łazienki Królewskie. Przez warszawiaków nazywane bywają one najszczęśliwszym miejscem. Nic dziwnego – to tutaj przez cały rok można spacerować, podziwiając odbijające się w wodzie zabytkowe zabudowania Pałacu na Wodzie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego czy Białego Domu. Tutaj spotkasz wiewiórkę, a nawet pawia, zobaczysz przedstawienie w amfiteatrze i podziwiać będziesz pomnik Fryderyka Chopina.

Jakie inne ciekawe miejsca w Warszawie na weekend warto odwiedzić? Wybierz się poza centrum do Wilanowa. Tam zauroczą Cię z pewnością Pałac Jana III Sobieskiego oraz przypałacowe ogrody. Niegdyś letnia rezydencja króla, dziś muzeum z bogatymi zbiorami. Szczególnie pięknie jest tutaj wiosną i latem, gdy przyroda jest w pełnym rozkwicie. Jeśli jednak odwiedzasz Warszawę zimą, też się nie zawiedziesz – sprawdź iluminacje świąteczne w ogrodach, czyli Królewski Ogród Światła!

Muzeum Łazienki Królewskie

godziny otwarcia: 10.00-16.00 (wtorek-czwartek), 10.00-18.00 (piątek-niedziela)

bilety: 40 zł normalny, 20 zł ulgowy

Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie

godziny otwarcia: 10.00-16.00 cały tydzień (bez wtorków)

bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy (pałac), 7 zł normalny, 4 zł ulgowy (park)

Partnerzy