Zresetuj hasło

Dodaj obiekt

10 najlepszych miejsc, które warto odwiedzić w Polsce

Planujesz ciekawy wyjazd turystyczny w ramach Polski, który zapamiętasz na długo, ale nie wiesz, jaki kierunek wybrać. Poniżej prezentujemy Ci 10 najciekawszych według nas propozycji.

Pomorze

Szerokie plaże, piękna architektura, mnóstwo restauracji i punktów handlowych, zachwycające krajobrazy no i oczywiście morze – atrakcje te niezmiennie od lat przyciągają turystów w te strony. W zależności od Twoich potrzeb możesz wynająć apartamenty, pokoje lub tanie domki nad morzem w wielu różnych miejscowościach. Jeśli interesują Cię tanie wczasy nad morzem dla 2 osób czy nawet całej rodziny, warto rozważyć zatrzymanie się w jednej ze stosunkowo mało popularnych miejscowości, które oferują łatwy dostęp do punktów najbardziej interesujących.

Kraków

Jedną z najpiękniejszych atrakcji w Krakowie jest oczywiście Stare Miasto ze swoją niemal nienaruszoną przez wojnę średniowieczną architekturą. Tam szczególnie polecamy Twojej uwadze dzielnicę Kazimierz znaną też pod nazwą Starej Dzielnicy Żydowskiej, a także majestatyczny Zamek Królewski na Wawelu, gdzie mieszczą się m.in. Narodowe Zbiory Sztuki. Oprócz tego we wspomnianych stronach pełno jest też parków miejskich, a w niedalekim sąsiedztwie znajdują się Auschwitz-Birkenau i „Wieliczka” – najstarsza wśród wciąż funkcjonujących na świecie kopalnia soli.

Wrocław

Malownicze miejskie zakątki, piękna starówka z kolorowymi kamienicami, ciekawe Muzeum Lubomirskich oraz Miejskie wyjaśniające historię miasta, multimedialne Muzeum Pana Tadeusza traktujące o polskich zwyczajach i wiele więcej – we Wrocławiu z całą pewnością nie będziesz się nudzić, bez względu na przychylność pogody.

Tatry

Te oddzielające Polskę od Słowacji malownicze góry zapewniają odwiedzającym wiele pięknych widoków w postaci łąk, imponujących skalnych formacji oraz gęsto porośniętych lasów. Tylko po polskiej stronie znajduje się tu m.in. Tatrzański Park Narodowy, przeszło 270 km szlaków, ponad 600 jaskiń oraz wiele szczytów do zdobycia z Rysami oczywiście na czele. Podobnie jak nad morzem, istnieje wiele różnych miejscowości oferujących w tej okolicy noclegi, stąd stosunkowo łatwo zorganizować tatrzańskie tanie wczasy w górach z wyżywieniem.

Morskie Oko

Skoro mowa o Tatrach, nie można zapominać również o okolicznych jeziorach, z których największym i być może najpiękniejszym jest właśnie Morskie Oko. Jednocześnie jest to również jedna z najbardziej kultowych lokacji w Polsce, dokąd na przestrzeni tylko jednego roku zdąża średnio ponad 50 000 turystów. Jako że wizyta w ramach tego punktu nic nie kosztuje, stanowi ona kolejne dobre rozwiązanie dla osób, które interesują tanie wczasy w górach z wyżywieniem.

Bieszczady

Pozostając w temacie gór, z całą pewnością warto wspomnieć o Bieszczadach. O równie urokliwe tereny ciężko nie tylko w obrębie Polski, ale i całego globu. Znajdziesz tu liczne, zapierające dech w piersiach łąkowe szlaki, w tym jedną z najbardziej cenionych przez turystów Połoninę Wetlińską, a także gęsto porośnięte rezerwaty zamieszkiwane przez najciekawszych przedstawicieli polskiej fauny jak żubr, wilk czy niedźwiedź brunatny.

Toruń

To tętniące życiem, interesującą architekturą i intrygującą historią miast zabierze Cię w podróż po wielu fascynujących atrakcjach, w postaci m.in. Kościoła Mariackiego, Żywego Muzeum Piernika, Łuku Cezara, Bramy Świętego Ducha czy też rodzinnego domu Kopernika oraz poświęconego jego pamięci pomnika.

Pojezierze Mazurskie

Co jeśli nie tanie domki nad morzem lub w górach? Trzecią z najpopularniejszych w Polsce opcji są oczywiście Mazury. Odwiedzającym oferują one tysiące pięknych jezior oraz rzek, a także liczne, przyciągające swoim unikalnym urokiem miasteczka, takie jak np. Mikołajki lub Giżycko. Opisywane rejony stanowią idealne połączenie natury z cywilizacją, gdzie każdy, o dowolnej porze roku znajdzie odpowiednią dla siebie atrakcję.

Zamek krzyżacki w Malborku

Miejsce idealne dla rodzin oraz miłośników historii i architektury. Malownicze plenery, rozległa twierdza z czerwonej cegły, strzeliste budynki, a także iście średniowieczny klimat podczas regularnie organizowanych tu festynów oraz rekonstrukcji – to i wiele więcej znajdziesz w położonym na prawym brzegu Nogatu malborskim zamku.

Stolica

Omawiając temat najciekawszych miejsc w Polsce, nie można zapominać o zamieszkiwanej przez niespełna 2 miliony ludzi Warszawie. Odnajdziesz tu masę rozmaitych atrakcji – od efektownej architektury i całego mrowia najrozmaitszych restauracji, kin i obiektów handlowo-usługowych, przez muzea, teatry oraz centra naukowe, aż po jedyne na terenie kraju metro.

 

Partnerzy